MATE Desktop Environment - en to oc translation catalogue (15 entries)

en: MATE (Black)
oc: MATE (negre)

en: A clean dark theme
oc: Tèma net e escur

en: A clean light theme with blue elements
oc: Tèma net e clar amb d'elements blaus

en: A medium blue theme with dark menus and panel
oc: Tèma blau mejan amb de menús e tablèus de bòrd escurs

en: High Contrast
oc: Contraste elevat

en: High contrast theme
oc: Tèma fòrt contrast

en: High Contrast Inverse
oc: Contraste elevat inversat

en: White-on-black text and icons
oc: Tèxte e icònas blanc sus negre

en: A clean light green theme
oc: Tèma amb un verd clar e net

en: A medium green theme with dark menus and panel
oc: Tèma verd mejan amb de menús e tablèus de bòrd escurs

en: A clean light theme with green elements
oc: Tèma clar e net amb d'elements verds

en: Green port of Clearlooks-Phenix
oc: Adaptacion verda de Clearlooks-Phenix

en: Port of Clearlooks-Phenix
oc: Adaptacion de Clearlooks-Phenix

en: ContrastHigh
oc: Fòrt contraste

en: ContrastHigh Icon Theme
oc: Tèma d’icònas Fòrt Contraste
