MATE Desktop Environment - en to pl translation catalogue (14 entries)

en: MATE (Black)
pl: MATE (Czarny)

en: A clean dark theme
pl: Czysty ciemny motyw

en: A clean light theme with blue elements
pl: Czysty lekki motyw z niebieskimi elementami

en: A medium blue theme with dark menus and panel
pl: Stonowany niebieski motyw z ciemnym menu i panelem

en: High Contrast
pl: Wysoki kontrast

en: High contrast theme
pl: Motyw o wysokim kontraście

en: High Contrast Inverse
pl: Odwrócony wysoki kontrast

en: White-on-black text and icons
pl: Biały tekst i ikony na czarnym tle

en: A clean light green theme
pl: Czysty lekki zielony motyw

en: A medium green theme with dark menus and panel
pl: Stonowany zielony motyw z ciemnym menu i panelem

en: A clean light theme with green elements
pl: Czysty lekki motyw z zielonymi elementami

en: Green port of Clearlooks-Phenix
pl: Zielony port motywu Clearlooks-Phenix

en: Port of Clearlooks-Phenix
pl: Port motywu Clearlooks-Phenix

en: ContrastHigh Icon Theme
pl: Motyw ikon ContrastHigh
