MATE Desktop Environment - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: MATE (Black)
pt: MATE (Preto)

en: BlackMATE
pt: PretoMATE

en: A clean dark theme
pt: Um tema escuro e desimpedido

en: BlueMenta
pt: AzulMenta

en: A clean light theme with blue elements
pt: Um tema claro e desimpedido com elementos em azul

en: Blue-Submarine
pt: AzulSubmarino

en: A medium blue theme with dark menus and panel
pt: Um tema azul moderado com o painel e menus mais escuros

en: High Contrast
pt: Alto contraste

en: High contrast theme
pt: Tema de alto contraste

en: High Contrast Inverse
pt: Alto contraste invertido

en: White-on-black text and icons
pt: Texto e ícones em branco e preto

en: GreenLaguna
pt: VerdeLagoa

en: A clean light green theme
pt: Um tema desimpedido verde claro

en: Green-Submarine
pt: VerdeSubmarino

en: A medium green theme with dark menus and panel
pt: Um tema verde moderado com o painel e menus mais escuros

en: A clean light theme with green elements
pt: Um tema claro e desimpedido com elementos em verde

en: TraditionalGreen
pt: VerdeTradicional

en: Green port of Clearlooks-Phenix
pt: Versão verde do tema Clearlooks-Phenix

en: Port of Clearlooks-Phenix
pt: Tema Clearlooks-Phenix

en: ContrastHigh
pt: AltoContraste

en: ContrastHigh Icon Theme
pt: Tema de Ícones AltoContraste
