MATE Desktop Environment - en to pt_BR translation catalogue (14 entries)

en: MATE (Black)
pt_BR: Mate (Preto)

en: A clean dark theme
pt_BR: Um tema limpo escuro

en: A clean light theme with blue elements
pt_BR: Um tema limpo claro com elementos azuis

en: A medium blue theme with dark menus and panel
pt_BR: Um tema médio azul com menus e painel escuros

en: High Contrast
pt_BR: Alto Contraste

en: High contrast theme
pt_BR: Tema de alto contraste

en: High Contrast Inverse
pt_BR: Alto Contraste Invertido

en: White-on-black text and icons
pt_BR: Textos e ícones em branco sobre preto

en: A clean light green theme
pt_BR: Um tema limpo verde claro

en: A medium green theme with dark menus and panel
pt_BR: Um tema médio verde com menus e painel escuros

en: A clean light theme with green elements
pt_BR: Um tema limpo claro com elementos verdes

en: Green port of Clearlooks-Phenix
pt_BR: Porte verde do Clearlooks-Phenix

en: TraditionalOk
pt_BR: TradicionalOk

en: Port of Clearlooks-Phenix
pt_BR: Porte do Clearlooks-Phenix
