MATE Desktop Environment - en to sv translation catalogue (15 entries)

en: MATE (Black)
sv: MATE (Svart)

en: A clean dark theme
sv: Ett rent mörkt tema

en: A clean light theme with blue elements
sv: Ett rent ljust tema med blåa element

en: A medium blue theme with dark menus and panel
sv: Ett mellanblått tema med mörka menyer och panel

en: High Contrast
sv: Högkontrast

en: High contrast theme
sv: Högkontrasttema

en: High Contrast Inverse
sv: Inverterad högkontrast

en: White-on-black text and icons
sv: Text och ikoner i vitt på svart

en: A clean light green theme
sv: Ett rent ljusgrönt tema

en: A medium green theme with dark menus and panel
sv: Ett mellangrönt tema med mörka menyer och panel

en: A clean light theme with green elements
sv: Ett rent ljust tema med gröna element

en: Green port of Clearlooks-Phenix
sv: Grön portering av Clearlooks-Phenix

en: Port of Clearlooks-Phenix
sv: Portering av Clearlooks-Phenix

en: ContrastHigh
sv: Högkontrast

en: ContrastHigh Icon Theme
sv: Ikontema med högkontrast
