MATE Desktop Environment - en to tr translation catalogue (21 entries)

en: MATE (Black)
tr: MATE (Siyah)

en: BlackMATE
tr: SiyahMATE

en: A clean dark theme
tr: Temiz bir koyu tema

en: BlueMenta
tr: MaviMenta

en: A clean light theme with blue elements
tr: Mavi unsurlar içeren arı, parlak bir tema

en: Blue-Submarine
tr: Mavi-Denizaltı

en: A medium blue theme with dark menus and panel
tr: Koyu menüler ve paneller ile orta mavi bir tema

en: High Contrast
tr: Yüksek Zıtlık

en: High contrast theme
tr: Yüksek zıtlık teması

en: High Contrast Inverse
tr: Tersine Yüksek Zıtlık

en: White-on-black text and icons
tr: Beyaz üzerine siyah metin ve ikonlar

en: GreenLaguna
tr: YeşilLaguna

en: A clean light green theme
tr: Arı, parlak yeşil bir tema

en: Green-Submarine
tr: Yeşil-Denizaltı

en: A medium green theme with dark menus and panel
tr: Koyu menüler ve paneller içeren orta yeşil bir tema

en: A clean light theme with green elements
tr: Yeşil unsurlar içeren arı ve parlak bir tema

en: TraditionalGreen
tr: GelenekselYeşil

en: Green port of Clearlooks-Phenix
tr: Clearlooks-Phenix'in yeşil uyarlaması

en: Port of Clearlooks-Phenix
tr: Clearlooks-Phenix uyarlaması

en: ContrastHigh
tr: YüksekKarşıtlık

en: ContrastHigh Icon Theme
tr: YüksekKarşıtlık İkon Teması
