MATE Desktop Environment - en to uk translation catalogue (22 entries)

en: MATE (Black)
uk: MATE (Чорна)

en: BlackMATE
uk: Чорний МАТЕ

en: A clean dark theme
uk: Суто темна тема

en: BlueMenta
uk: Блакитна М'ята

en: A clean light theme with blue elements
uk: Суто світла тема з синіми елементами

en: Blue-Submarine
uk: Синя Субмарина

en: A medium blue theme with dark menus and panel
uk: Помірно синя тема з темними меню та панеллю

en: High Contrast
uk: Висококонтрастна

en: High contrast theme
uk: Висококонтрастна тема

en: High Contrast Inverse
uk: Висококонтрастна негативна

en: White-on-black text and icons
uk: Білі текст і піктограми на чорному

en: GreenLaguna
uk: Зелена Лаґуна

en: A clean light green theme
uk: Суто світло-зелена тема

en: Green-Submarine
uk: Зелена Субмарина

en: A medium green theme with dark menus and panel
uk: Помірно зелена тема з темними меню та панеллю

en: Menta
uk: М'ята

en: A clean light theme with green elements
uk: Суто світла тема з зеленими елементами

en: TraditionalGreen
uk: Традиційна зелена

en: Green port of Clearlooks-Phenix
uk: Зелений порт Clearlook-Phenix

en: Port of Clearlooks-Phenix
uk: Порт Clearlooks-Phenix

en: ContrastHigh
uk: ВисокийКонтаст

en: ContrastHigh Icon Theme
uk: Тема піктограм ВисокийКонтаст
