MATE Desktop Environment - en to ru translation catalogue (19 entries)

en: MATE (Black)
ru: MATE (Чёрная)

en: A clean dark theme
ru: Чисто чёрная тема

en: BlueMenta
ru: Menta (Синяя)

en: A clean light theme with blue elements
ru: Аккуратная светлая тема с синими элементами

en: Blue-Submarine
ru: Submarine (Синяя)

en: A medium blue theme with dark menus and panel
ru: Умеренно синяя тема с тёмными меню и панелью

en: High Contrast
ru: Высококонтрастная

en: High contrast theme
ru: Высококонтрастная тема

en: High Contrast Inverse
ru: Высококонтрастная негативная

en: White-on-black text and icons
ru: Текст и значки белые на чёрном

en: A clean light green theme
ru: Светло-зелёная тема

en: Green-Submarine
ru: Submarine (Зелёная)

en: A medium green theme with dark menus and panel
ru: Умеренно зелёная тема с тёмными меню и панелью

en: A clean light theme with green elements
ru: Аккуратная светлая тема с зелёными элементами

en: TraditionalGreen
ru: Traditional (Зелёная)

en: Green port of Clearlooks-Phenix
ru: Зелёный порт Clearlook-Phenix

en: Port of Clearlooks-Phenix
ru: Порт Clearlooks-Phenix

en: ContrastHigh
ru: Высококонтрастная

en: ContrastHigh Icon Theme
ru: Высококонтрастная тема значков
