MATE Desktop Environment - en to ar translation catalogue (10 entries)

en: A clean dark theme
ar: ثيم داكن نقي

en: A clean light theme with blue elements
ar: ثيم خفيف نقي مع عناصر زرقاء

en: A medium blue theme with dark menus and panel
ar: ثيم ازرق متوسط مع قوائم و لوحات تحكم داكنة

en: High Contrast
ar: تباينٌ عالٍ

en: High Contrast Inverse
ar: تباينٌ عالٍ معكوس

en: White-on-black text and icons
ar: نصوص و رموز بيضاء على أسود

en: A clean light green theme
ar: ثيم اخضر خفيف نقي

en: A medium green theme with dark menus and panel
ar: ثيم أخضر متوسط مع قوائم و لوحات تحكم داكنة

en: A clean light theme with green elements
ar: ثيم خفيف نقي مع عناصر خضراء

en: TraditionalOk
ar: تقليدي جيد
