MATE Desktop Environment - en to af translation catalogue (30 entries)

en: Right
af: Regs

en: Left
af: Links

en: Desktop
af: Werkskerm

en: Interface
af: Koppelvlak

en: Panel
af: Paneel

en: Windows
af: Werks area

en: Desktop icons
af: Werkserm ikone

en: Performance
af: Werksverrigting

en: Appearance
af: Voorkoms

en: Context menus
af: Konteks kieslys

en: Computer
af: Rekenaar

en: Home
af: Begin

en: Network
af: Netwerk

en: Trash
af: Asblik

en: Mounted Volumes
af: Gehegde Volumes

en: Enable animations
af: Aktiveer animasies

en: Show Places
af: Wys plekke

en: Show icons on menus
af: Wys ikone in kieslyste

en: Show icons on buttons
af: Wys ikone op knoppies

en: Show Input Methods menu in context menus
af: Wys "Inpus Methods" kieslys in konteks kieslyste

en: Show Unicode Control Character menu in context menus
af: Wys "Unicode Control Character" kieslys in konteks kieslys

en: Style:
af: Styl:

en: Icon size:
af: Ikoon grootte:

en: Small
af: Klein

en: Large
af: Groot

en: Default
af: Verstek

en: Text below items
af: Teks onder items

en: Text beside items
af: Teks langs items

en: Icons only
af: Slegs ikone

en: Text only
af: Slegs teks
