MATE Desktop Environment - en to as translation catalogue (22 entries)

en: Right
as: সোঁফালে

en: Left
as: বাওঁফালে

en: Desktop
as: ডেস্কটপ

en: Panel
as: পেনেল

en: Windows
as: সংযোগক্ষেত্ৰ

en: Appearance
as: প্ৰদৰ্শন

en: Icons
as: আইকন

en: Toolbars
as: টুলবাৰ

en: Computer
as: কম্পিউটাৰ

en: Home
as: গৃহ

en: Network
as: নেটৱৰ্ক

en: Trash
as: আবৰ্জনাৰ বাক্স

en: Enable animations
as: এনিমেছন সক্ৰিয় কৰা হ'ব

en: Show Places
as: স্থান

en: Style:
as: বৰ্গ:

en: Small
as: ক্ষুদ্ৰ

en: Large
as: ডাঙৰ

en: Default
as: অবিকল্পিত

en: Text below items
as: বস্তুর নীচে লেখা স্থাপন

en: Text beside items
as: বস্তুর পাশে লেখা স্থাপন

en: Icons only
as: শুধুমাত্র আইকন

en: Text only
as: শুধুমাত্র টেক্সট
