MATE Desktop Environment - en to bg translation catalogue (97 entries)

en: Right
bg: Дясно

en: Left
bg: Ляво

en: Marco (No compositor)
bg: Marco (без обединител)

en: Marco (Compton GPU compositor)
bg: Marco (обединител на графичен процесор „Compton“)

en: Compiz (Advanced GPU accelerated desktop effects)
bg: Compiz (разширени ефекти, с използване на графичната карта)

en: You are currently using an unknown and unsupported window manager. Thus we cannot guarantee that changes made here will be effective.
bg: В момента използвате непознат и неподдържан мениджър на прозорците. Затова не можем да гарантираме, че промените, направени тук, ще имат смисъл.

en: Desktop
bg: Работен плот

en: Interface
bg: Интерфейс

en: Panel
bg: Панел

en: Windows
bg: Прозорци

en: MATE Tweak
bg: Донастройка на MATE

en: Desktop icons
bg: Иконки на работния плот

en: Performance
bg: Производителност

en: Window Behaviour
bg: Поведение на прозорците

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Panels
bg: Панели

en: Panel Features
bg: Функционалности на панела

en: Panel Menu Features
bg: Функционалности на менюто на панела

en: Icons
bg: Иконки

en: Context menus
bg: Kонтекстни менюта

en: Toolbars
bg: Ленти с инструменти

en: Window manager
bg: Диспечер на прозорците

en: Select the Desktop Icons you want enabled:
bg: Изберете иконките на работния плот, които искате да бъдат разрешени:

en: Show Desktop Icons
bg: Показване на иконките на работния плот

en: When disabled the desktop will be unmanaged with no icons or file manager access
bg: Ако е изключено, работният плот ще бъде без управление и няма да има иконки и достъп до файловия мениджър

en: Computer
bg: Този компютър

en: Home
bg: Домашна папка

en: Network
bg: Мрежа

en: Trash
bg: Кошче

en: Mounted Volumes
bg: Монтирани дялове

en: Enable animations
bg: Разрешаване на анимациите

en: Whether animations should be displayed by the window manager and panel
bg: Дали мениджъра на прозорци и панелът да показват анимации

en: Do not show window content when moving windows
bg: Да не се показва съдържанието на прозорците когато се местят

en: Provide less feedback when moving windows by using wireframes
bg: Чрез показване само на рамките, ще се виждат по-малко подробности при премествани на прозорците

en: Window manager performance tuning.
bg: Регулиране на мениджъра за прозорците за производителност.

en: Enable window snapping
bg: Разрешаване на слепването на прозорци.

en: Dropping windows on screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half the available area
bg: Поставянето на прозорец до ръба на екрана ще го уголеми вертикално и ще го преоразмери хоризонтално, така че да покрива половината видима площ.

en: Undecorate maximized windows
bg: Премахване на декорацията на максимизираните прозорци

en: Undecorate windows when maximized
bg: Премахване на декорацията на максимизираните прозорци

en: Do not auto-maximize new windows
bg: Новите прозорци да не се максимизират автоматично

en: Do not automatically maximize newly opened windows
bg: Новите прозорци  да не се максимизират автоматично

en: Window control placement.
bg: Позиция на бутоните за управление на прозорците

en: Save the current panel layout as your own custom version
bg: Запазване на текущото оформление на панела като собствен персонализиран вариант

en: Delete the currently selected panel layout
bg: Изтриване на текущо избраното оформление на панела

en: Open CCSM
bg: Отваряне на CCSM

en: Open the Compiz configuration and settings manager
bg: Отваряне на мениджъра на конфигурации и настройки „Compiz“

en: Reset Compiz
bg: Нулиране на настройките на Compiz

en: Reset the current Compiz configuration to factory defaults
bg: Нулиране на текущата конфигурация на Compiz до фабричните настройки

en: HiDPI
bg: Висока гъстота на точките

en: Select a window scaling factor.
bg: Изберете коефициент за мащабиране на прозорците.

en: Auto-detect
bg: Автоматично разпознаване

en: Regular
bg: Нормално

en: Double the size of all windows, panels, widgets, fonts, etc. for HiDPI displays.
bg: Удвояване на размера на всички прозорци, панели, елементи, шрифтове и т.н., за екраните с висока гъстота на точките.

en: Enable keyboard LED
bg: Разрешаване на светодиодите на клавиатурата

en: Show keyboard LED indicators in the notifcation tray
bg: Показване на диодната индикация на клавиатурата в областта за известия

en: Enable pull-down terminal
bg: Разрешаване на изтеглящия се надолу терминал

en: When enabled press F12 to pull down terminal
bg: Ако е включено, при натискане на F12 ще се показва изтеглящия се надолу терминал

en: Enable Dock
bg: Включване на дока

en: When checked the Dock will be enabled.
bg: Ако е отметнато, докът ще бъде включен.

en: Enable HUD
bg: Включване на екранните елементи

en: When checked the Heads-Up Display (HUD) will be enabled. Press Alt_L to search application menus.
bg: Ако е отметнато, екранните елементи ще бъдат включено. Натиснете Alt+L, за да потърсите менютата на приложение.

en: Show Applications
bg: Показване на приложенията

en: Show Applications item in the menu bar
bg: Показване на елемент за приложенията в лентата с менюта

en: Show Places
bg: Показване на местата

en: Show Places item in the menu bar
bg: Показване на елемент за местата в лентата с менюта

en: Show System
bg: Показване на системата

en: Show System item in the menu bar
bg: Показване на елемент за системата в лентата с менюта

en: Show icons on menus
bg: Показване на иконки в менютата

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry
bg: Дали менютата могат да показват и иконки освен текста

en: Show icons on buttons
bg: Показване на иконки на бутоните

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text
bg: Дали в бутоните да се показват икони в допълнение към текста

en: Show Input Methods menu in context menus
bg: Показване на менюто на Методи за въвеждане в контекстните менюта

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method
bg: Дали контекстните менюта в местата за въвеждане на текст да дават възможност за смяна на метода за вход

en: Show Unicode Control Character menu in context menus
bg: Показване на менюто на Контролните знаци на Уникод в контекстните менюта

en: Whether the context menu of entries and text views should offer the insert control characters
bg: Дали контекстните менюта в местата за въвеждане на текст да дават възможност за въвеждане на контролни знаци от Уникод.

en: Style:
bg: Стил:

en: Icon size:
bg: Размер на иконките:

en: Small
bg: Малки

en: Large
bg: Големи

en: The new window manager will be activated upon selection.
bg: Новия мениджър на прозорците ще се активира при избор.

en: Select a window manager.
bg: Изберете мениджър на прозорците.

en: Select a panel layout to change the user interface.
bg: Изберете оформление на панела, за да промените потребителския интерфейс.

en: Select a panel layout.
bg: Изберете разположение на панелите.

en: Default
bg: По подразбиране

en: 16px
bg: 16 пиксела

en: 22px
bg: 22 пиксела

en: 24px
bg: 24 пиксела

en: 32px
bg: 32 пиксела

en: 48px
bg: 48 пиксела

en: Set the panel icon size.
bg: Задаване на размера на иконките на панела.

en: Select the icon size for panel icons.
bg: Изберете размера на иконките на панела.

en: Set the icon size of menu items used in the panel.
bg: Задаване на размера на иконките в менютата на панела.

en: Select the icon size for menu items in the panel.
bg: Изберете размера на иконките в менютата на панела.

en: Text below items
bg: Текст под елементите

en: Text beside items
bg: Текст до елементите

en: Icons only
bg: Само иконки

en: Text only
bg: Само текст
