MATE Desktop Environment - en to ca translation catalogue (100 entries)

en: Right
ca: Dret

en: Left
ca: Esquerre

en: Marco (No compositor)
ca: Marco (sense compositor)

en: Marco (Adaptive compositor)
ca: Marco (compositor adaptatiu)

en: Marco (Compton GPU compositor)
ca: Marco (compositor de GPU Compton)

en: Compiz (Advanced GPU accelerated desktop effects)
ca: Compiz (efectes avançats d'escriptori amb acceleració de GPU)

en: You are currently using an unknown and unsupported window manager. Thus we cannot guarantee that changes made here will be effective.
ca: En aquest moment esteu utilitzant un gestor de finestres desconegut i sense suport. Per tant, no podem garantir que els canvis realitzats siguin eficaços.

en: Desktop
ca: Escriptori

en: Interface
ca: Interfície

en: Panel
ca: Tauler

en: Windows
ca: Finestres

en: MATE Tweak
ca: Retocs de MATE

en: Desktop icons
ca: Icones de l'escriptori

en: Performance
ca: Rendiment

en: Window Behaviour
ca: Comportament de la finestra

en: Appearance
ca: Aparença

en: Panels
ca: Taulers

en: Panel Features
ca: Funcionalitats del tauler

en: Panel Menu Features
ca: Funcionalitats del menú del tauler

en: Icons
ca: Icones

en: Context menus
ca: Menús contextuals

en: Toolbars
ca: Barres d'eines

en: Window manager
ca: Gestor de finestres

en: Select the Desktop Icons you want enabled:
ca: Seleccioneu les icones de l'escriptori que vulgueu habilitar:

en: Show Desktop Icons
ca: Mostra les icones de l'escriptori

en: When disabled the desktop will be unmanaged with no icons or file manager access
ca: Quan s'inhabilita l'escriptori no estarà gestionat, sense icones ni accés del gestor de fitxers

en: Computer
ca: Ordinador

en: Home
ca: Carpeta de l'usuari

en: Network
ca: Xarxa

en: Trash
ca: Paperera

en: Mounted Volumes
ca: Volums muntats

en: Enable animations
ca: Habilita les animacions

en: Whether animations should be displayed by the window manager and panel
ca: Si s'han de mostrar les animacions amb el gestor de finestres i el tauler

en: Do not show window content when moving windows
ca: No mostris el contingut de les finestres mentre es moguin les finestres

en: Provide less feedback when moving windows by using wireframes
ca: Proporciona menys retroalimentació quan es mouen les finestres mitjançant l'ús de filferros

en: Window manager performance tuning.
ca: Afinament del rendiment del gestor de finestres.

en: Enable window snapping
ca: Habilita l'encaixament de la finestra

en: Dropping windows on screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half the available area
ca: Si es deixen caure les finestres en les vores de la pantalla, es maximitzen verticalment i es canvia la mida horitzontal per cobrir la meitat de la superfície disponible

en: Undecorate maximized windows
ca: No decoris les finestres maximitzades

en: Undecorate windows when maximized
ca: No decoris les finestres quan es maximitzin

en: Do not auto-maximize new windows
ca: No maximitzis automàticament les noves finestres

en: Do not automatically maximize newly opened windows
ca: No maximitzis automàticament les noves finestres obertes

en: Window control placement.
ca: Col·locació del control de la finestra.

en: Save the current panel layout as your own custom version
ca: Desa el disseny del tauler actual com a la vostra pròpia versió personalitzada

en: Delete the currently selected panel layout
ca: Suprimeix el disseny de tauler actualment seleccionat

en: Open CCSM
ca: Obre CCSM

en: Open the Compiz configuration and settings manager
ca: Obre el gestor d'ajusts i de configuració de Compiz

en: Reset Compiz
ca: Restableix Compiz

en: Reset the current Compiz configuration to factory defaults
ca: Restableix la configuració de Compiz actual als valors preestablerts

en: Select a window scaling factor.
ca: Seleccioneu un factor de canvi d'escala de les finestres.

en: Auto-detect
ca: Autodetecta

en: Regular
ca: Normal

en: Double the size of all windows, panels, widgets, fonts, etc. for HiDPI displays.
ca: Duplica la mida de totes les finestres, taulers, estris, lletres, etc. per als monitors HiDPI.

en: Open Font preferences
ca: Obre les preferències de les lletres

en: Fonts
ca: Lletres

en: Open Font preferences and click Details... to fine tune the font DPI.
ca: Obriu les preferències de les lletres i feu clic als detalls... per ajustar els PPP de la lletra.

en: Enable keyboard LED
ca: Habilita el led del teclat

en: Show keyboard LED indicators in the notifcation tray
ca: Mostra els indicadors LED del teclat a la safata de notificacions

en: Enable pull-down terminal
ca: Habilita el terminal desplegable

en: When enabled press F12 to pull down terminal
ca: Quan està habilitat, premeu F12 per desplegar el terminal

en: Enable Dock
ca: Habilita l'acoblador

en: When checked the Dock will be enabled.
ca: Quan estigui marcat, estarà habilitat l'acoblador.

en: Enable HUD
ca: Habilita HUD

en: When checked the Heads-Up Display (HUD) will be enabled. Press Alt_L to search application menus.
ca: Quan està marcada aquesta casella, s'habilitarà HUD (Heads-Up Display). Premeu Alt_L per cercar els menús de l'aplicació.

en: Show Applications
ca: Mostra les aplicacions

en: Show Applications item in the menu bar
ca: Mostra l'element de les aplicacions a la barra de menús

en: Show Places
ca: Mostra els llocs

en: Show Places item in the menu bar
ca: Mostra l'element dels llocs a la barra dels menús

en: Show System
ca: Mostra el sistema

en: Show System item in the menu bar
ca: Mostra l'element del sistema a la barra de menús

en: Show icons on menus
ca: Mostra les icones als menús

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry
ca: Si els menús han de mostrar una icona al costat de l'entrada del menú

en: Show icons on buttons
ca: Mostra les icones als botons

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text
ca: Si els botons han de mostrar una icona a més del text del botó

en: Show Input Methods menu in context menus
ca: Mostra el menú mètodes d'entrada als menús contextuals

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method
ca: Si els menús contextuals de les entrades i els visualitzadors de text haurien de permetre canviar el mètode d'entrada

en: Show Unicode Control Character menu in context menus
ca: Mostra el menú caràcter de control Unicode als menús contextuals

en: Whether the context menu of entries and text views should offer the insert control characters
ca: Si els menús contextuals de les entrades i els visualitzadors de text haurien de permetre la inserció de caràcters de control

en: Style:
ca: Estil:

en: Icon size:
ca: Mida de la icona:

en: Small
ca: Petita

en: Large
ca: Gran

en: The new window manager will be activated upon selection.
ca: El gestor nou de finestres s'activarà un cop se seleccioni.

en: Select a window manager.
ca: Selecciona un gestor de finestres.

en: Select a panel layout to change the user interface.
ca: Seleccioneu un disseny de tauler per canviar la interfície d'usuari.

en: Select a panel layout.
ca: Seleccioneu un disseny de tauler.

en: Default
ca: Predeterminat

en: 16px
ca: 16 px

en: 22px
ca: 22 px

en: 24px
ca: 24 px

en: 32px
ca: 32 px

en: 48px
ca: 48 px

en: Set the panel icon size.
ca: Estableix la mida de la icona del tauler.

en: Select the icon size for panel icons.
ca: Selecciona la mida de la icona per a les icones del tauler.

en: Set the icon size of menu items used in the panel.
ca: Estableix la mida de la icona dels elements del menú utilitzats al tauler.

en: Select the icon size for menu items in the panel.
ca: Selecciona la mida de la icona per als elements del menú al tauler.

en: Text below items
ca: Text a sota dels elements

en: Text beside items
ca: Text al costat dels elements

en: Icons only
ca: Només les icones

en: Text only
ca: Només text
