MATE Desktop Environment - en to cmn translation catalogue (21 entries)

en: Right
cmn: 右

en: Left
cmn: 左

en: Desktop
cmn: 桌面

en: Panel
cmn: 面板

en: Appearance
cmn: 外觀

en: Icons
cmn: 圖示

en: Toolbars
cmn: 工具列

en: Computer
cmn: 電腦

en: Home
cmn: 個人資料夾

en: Network
cmn: 網路

en: Trash
cmn: 回收筒

en: Enable animations
cmn: 啟用動畫

en: Show Places
cmn: 顯示位置

en: Style:
cmn: 字款：

en: Small
cmn: 小

en: Large
cmn: 大

en: Default
cmn: 預設值

en: Text below items
cmn: 文字在項目下

en: Text beside items
cmn: 文字在項目旁

en: Icons only
cmn: 只有圖示

en: Text only
cmn: 只有文字
