MATE Desktop Environment - en to csb translation catalogue (25 entries)

en: Desktop
csb: Pùlt

en: Interface
csb: Interfejs

en: Windows
csb: Òkna

en: Desktop icons
csb: Ikònë pùltu

en: Performance
csb: Spòrosc

en: Appearance
csb: Wëzdrzatk

en: Icons
csb: Ikònë

en: Context menus
csb: Kòntekstowé menu

en: Toolbars
csb: Listwë nôrzãdzów

en: Computer
csb: Kòmpùtr

en: Home
csb: Dodóm

en: Network
csb: Séc

en: Trash
csb: Kòsz

en: Mounted Volumes
csb: Zamòntowóné ùrządzenia

en: Show icons on menus
csb: Wëskrzëni ikònë w menu

en: Show icons on buttons
csb: Wëskrzëni ikònë na knąpach

en: Show Input Methods menu in context menus
csb: Wëskrzëni menu metodów wéńdzeniô w kòntekstowim menu

en: Show Unicode Control Character menu in context menus
csb: Wëskrzëni menu kòntrolë céchów Unicode w kòntekstowim menu

en: Icon size:
csb: Miara ikonów:

en: Small
csb: Môłé

en: Large
csb: Wiôldżé

en: Text below items
csb: Tekst pòd ikònama

en: Text beside items
csb: Tekst kòl ikònów

en: Icons only
csb: Blós ikònë

en: Text only
csb: Blós tekst
