MATE Desktop Environment - en to dz translation catalogue (19 entries)

en: Right
dz: གཡས

en: Left
dz: གཡོན

en: Desktop
dz: ཌེཀསི་ཊོཔ།

en: Panel
dz: པེ་ནཱལ

en: Windows
dz: སྒོ་སྒྲིག་ཚུ།

en: Appearance
dz: འབྱུང་སྣང་

en: Icons
dz: ངོས་དཔར་ཚུ།

en: Toolbars
dz: ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་ཚུ།

en: Computer
dz: གློག་རིག

en: Home
dz: ཁྱིམ

en: Network
dz: ཡོངས་འབྲེལ་

en: Trash
dz: ཕྱགས་ཧོད།

en: Enable animations
dz: བསྒུལ་པར་ལྕོགས་མིན་བཟོ།

en: Show Places
dz: ས་གནས་ཚུ་སྟོན།

en: Style:
dz: བཟོ་རྣམ་:

en: Small
dz: ཆུང་ཀུ

en: Large
dz: ཆེ་བ་

en: Default
dz: སྔོན་སྒྲིག་

en: Text only
dz: ཚིག་ཡིག་རྐྱང་པོ།
