MATE Desktop Environment - en to eu translation catalogue (61 entries)

en: Right
eu: Eskuina

en: Left
eu: Ezkerra

en: Compiz (Advanced GPU accelerated desktop effects)
eu: Compiz (GPU bidez azeleratutako mahaigaineko efektu aurreratuak)

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: Interface
eu: Interfazea

en: Panel
eu: Panela

en: Windows
eu: Leihoak

en: Desktop icons
eu: Mahaigaineko ikonoak

en: Performance
eu: Errendimendua

en: Window Behaviour
eu: Leihoaren portaera

en: Appearance
eu: Itxura

en: Panels
eu: Panelak

en: Panel Features
eu: Panelaren ezaugarriak

en: Panel Menu Features
eu: Panelaren menuaren ezaugarriak

en: Icons
eu: Ikonoak

en: Context menus
eu: Testuinguru menuak

en: Toolbars
eu: Tresna-barrak

en: Window manager
eu: Leiho-kudeatzailea

en: Select the Desktop Icons you want enabled:
eu: Hautatu gaitu nahi dituzun mahaigaineko ikonoak:

en: Show Desktop Icons
eu: Erakutsi mahaigaineko ikonoak

en: Computer
eu: Ordenagailua

en: Home
eu: Karpeta nagusia

en: Network
eu: Sarea

en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Mounted Volumes
eu: Muntatutako bolumenak

en: Enable animations
eu: Gaitu animazioak

en: Enable window snapping
eu: Aktibatu leihoen doitzea

en: Do not auto-maximize new windows
eu: Ez maximizatu automatikoki leiho berriak

en: Do not automatically maximize newly opened windows
eu: Ez maximizatu automatikoki leiho ireki berriak

en: Open CCSM
eu: Ireki CCSM

en: Open the Compiz configuration and settings manager
eu: Ireki Compiz-en konfigurazio eta ezarpen kudeatzailea

en: Reset Compiz
eu: Berrezarri Compiz

en: Reset the current Compiz configuration to factory defaults
eu: Berrezarri Compizen uneko konfigurazioa fabrikako berezkora

en: Open Font preferences
eu: Irekin letra-tipoen hobespenak

en: Fonts
eu: Letra-tipoak

en: Enable keyboard LED
eu: Aktibatu teklatuko LEDa

en: Show Applications
eu: Erakutsi Aplikazioak

en: Show Applications item in the menu bar
eu: Erakutsi Aplikazioak elementua menu barran

en: Show Places
eu: Erakutsi Lekuak

en: Show Places item in the menu bar
eu: Erakutsi Lekuak elementua menu barran

en: Show System
eu: Erakutsi Sistema

en: Show System item in the menu bar
eu: Erakutsi Sistema elementua menu barran

en: Show icons on menus
eu: Erakutsi ikonoak menuetan

en: Show icons on buttons
eu: Erakutsi ikonoak botoietan

en: Show Input Methods menu in context menus
eu: Erakutsi Sarrera Metodoak menua testuinguru menuetan

en: Show Unicode Control Character menu in context menus
eu: Erakutsi Unicode Kontrol Karaktereen menua testuinguru menuetan

en: Style:
eu: Estiloa:

en: Icon size:
eu: Ikonoen tamaina:

en: Small
eu: Txikia

en: Large
eu: Handia

en: The new window manager will be activated upon selection.
eu: Hautatutakoan aktibatuko da leiho kudeatzaile berria.

en: Select a window manager.
eu: Hautatu leiho-kudeatzailea.

en: Select a panel layout.
eu: Hautatu panel diseinu bat

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Set the panel icon size.
eu: Ezarri paneleko ikono tamaina

en: Select the icon size for panel icons.
eu: Hautatu ikonoen tamaina paneleko ikonoentzat.

en: Select the icon size for menu items in the panel.
eu: Hautatu ikonoen tamaina menuko elementuentzat panelean

en: Text below items
eu: Testua elementuen azpian

en: Text beside items
eu: Testua elementuen ondoan

en: Icons only
eu: Ikonoak soilik

en: Text only
eu: Testua soilik
