MATE Desktop Environment - en to fr_CA translation catalogue (25 entries)

en: Desktop
fr_CA: Bureau

en: Interface
fr_CA: Interface utilisateur

en: Windows
fr_CA: Fenêtres

en: Desktop icons
fr_CA: Icônes du bureau

en: Appearance
fr_CA: Apparence

en: Icons
fr_CA: Icônes

en: Context menus
fr_CA: Menus contextuels

en: Toolbars
fr_CA: Barre de tâche

en: Computer
fr_CA: Ordinateur

en: Home
fr_CA: Accueil

en: Network
fr_CA: Réseau

en: Trash
fr_CA: Corbeille

en: Mounted Volumes
fr_CA: Volumes montés

en: Show icons on menus
fr_CA: Montrez les icônes dans le menu

en: Show icons on buttons
fr_CA: Montrez les icônes sur les boutons

en: Show Input Methods menu in context menus
fr_CA: Afficher le menu de méthodes de saisie dans les menu contextuels

en: Show Unicode Control Character menu in context menus
fr_CA: Afficher le menu des caractères Unicode dans les menus contextuels

en: Icon size:
fr_CA: Dimension de l'icône

en: Small
fr_CA: Petit

en: Large
fr_CA: Grand

en: Default
fr_CA: Défaut

en: Text below items
fr_CA: Texte dessous les items

en: Text beside items
fr_CA: Texte à côté des items

en: Icons only
fr_CA: Icônes seulement

en: Text only
fr_CA: Texte seulement
