MATE Desktop Environment - en to gl translation catalogue (92 entries)

en: Right
gl: Dereita

en: Left
gl: Esquerda

en: Marco (No compositor)
gl: Marco (Sen composición)

en: Marco (Adaptive compositor)
gl: Marco (Composición adaptativa)

en: Marco (Compton GPU compositor)
gl: Marco (Composición GPU con Compton)

en: Compiz (Advanced GPU accelerated desktop effects)
gl: Compiz (Efectos avanzados de escritorio acelerados por GPU)

en: You are currently using an unknown and unsupported window manager. Thus we cannot guarantee that changes made here will be effective.
gl:  Actualmente esta a empregar un xestor de xanelas descoñecido e sen compatibilidade. Polo tanto, non podemoa garantizar que os cambios realizados serán efectivos.

en: Desktop
gl: Escritorio

en: Windows
gl: Xanelas

en: Desktop icons
gl: Iconas do escritorio

en: Performance
gl: Rendemento

en: Window Behaviour
gl: Comportamento das xanelas

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Panels
gl: Paneis

en: Panel Features
gl: Características do panel

en: Panel Menu Features
gl: Características do menú do anel

en: Icons
gl: Iconas

en: Context menus
gl: Menús contextuais

en: Toolbars
gl: Barras de ferramentas

en: Window manager
gl: Xestor de xanelas

en: Select the Desktop Icons you want enabled:
gl: Seleccione as iconas de escritorio que quiere activar:

en: Show Desktop Icons
gl: Amosar as iconas no escritorio

en: When disabled the desktop will be unmanaged with no icons or file manager access
gl: Cuando se desactive, o escritorio estará sen xestionar, sen iconas nin acceso a xestores de ficheiros

en: Computer
gl: Computador

en: Home
gl: Persoal

en: Network
gl: Rede

en: Trash
gl: Lixo

en: Mounted Volumes
gl: Volumes montados

en: Enable animations
gl: Activar animacións

en: Whether animations should be displayed by the window manager and panel
gl: Indica se deben amosarse as animacións no xestor de xanelas e no panel

en: Do not show window content when moving windows
gl: Non amosar o contido das xanelas ao movelas

en: Provide less feedback when moving windows by using wireframes
gl: Fornecer menos resposta ao mover as xanelas por  medio de contornos

en: Window manager performance tuning.
gl: Afinar o rendemento do xestor de xanelas.

en: Enable window snapping
gl: Activar o aliñamento de xanelas

en: Dropping windows on screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half the available area
gl: Arrastrar as xanelas contra os bordos laterais da pantalla maximízaas verticalmente e cámbialles o tamaño horizontalmente para cubrir a metade da área dispoñíbel

en: Undecorate maximized windows
gl: Xanelas maximizadas sen decoración

en: Undecorate windows when maximized
gl: Xanelas sen decoración cando son maximizadas

en: Do not auto-maximize new windows
gl: Non maximizar automaticamente as novas xanelas

en: Do not automatically maximize newly opened windows
gl: Non maximizar automaticamente as novas xanelas abertas

en: Window control placement.
gl: Posicionamento do control das xanelas.

en: Save the current panel layout as your own custom version
gl: Gardar a disposición actual dos paneis como a súa versión personalizada.

en: Delete the currently selected panel layout
gl: Eliminar a disposición de paneis seleccionada actualmente

en: Open CCSM
gl: Abrir o CCSM

en: Open the Compiz configuration and settings manager
gl: Abrir o xestor de configuración e axustes do Compiz

en: Reset Compiz
gl: Restabelecer o Compiz

en: Reset the current Compiz configuration to factory defaults
gl: Restabelecer a configuración actual do Compiz aos  seus valores predeterminados

en: Select a window scaling factor.
gl: Seleccione un factor de escala das xanelas

en: Auto-detect
gl: Detectar automaticamente

en: Regular
gl: Normal

en: Double the size of all windows, panels, widgets, fonts, etc. for HiDPI displays.
gl: Duplicar o tamaño de todas as xanelas, paneis, trebellos, tipos de letra, etc. para pantallas HiDPI.

en: Open Font preferences
gl: Abrir as preferencias do tipo de letra

en: Fonts
gl: Tipos de letra

en: Open Font preferences and click Details... to fine tune the font DPI.
gl: Abra as preferencias de tipos de letra e prema en «Detalles»... para facer un axuste fino nos PPP da letra.

en: Enable keyboard LED
gl: Activar os LED do teclado

en: Show keyboard LED indicators in the notifcation tray
gl: Amosar os indicadores LED do teclado na área de notificación

en: Enable pull-down terminal
gl: Activar o terminal despregábel

en: When enabled press F12 to pull down terminal
gl: Cando esta activado, prema F12 para despregar o terminal

en: Enable Dock
gl: Activar a doca

en: When checked the Dock will be enabled.
gl: Cando está marcado, a doca estará activada.

en: Enable HUD
gl: Activar HUD

en: When checked the Heads-Up Display (HUD) will be enabled. Press Alt_L to search application menus.
gl: Cando está marcado, activase HUD (Heads-Up Display). Prema Alt_L para buscar os menús da aplicación.

en: Show Applications
gl: Amosar as aplicacións

en: Show Applications item in the menu bar
gl: Amosar o elemento «Aplicacións» na barra do menú

en: Show Places
gl: Amosar os lugares

en: Show Places item in the menu bar
gl: Amosar o elemento «Lugares» na barra do menú

en: Show System
gl: Amosar o sistema

en: Show System item in the menu bar
gl: Amosar o elemento «Sistema» na barra do menú

en: Show icons on menus
gl: Amosar iconas nos menús

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry
gl: Indica se os menús poden amosar unha icona xunto á entrada de menú

en: Show icons on buttons
gl: Amosar iconas nos botóns

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text
gl: Indica se os botóns deben amosar unha icona ademais do texto do botón.

en: Show Input Methods menu in context menus
gl: Amosar o menú dos métodos de entrada nos menús contextuais

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method
gl: Indica se os menús de contexto das entradas e as vistas de texto deben ofrecer o cambio do método de entrada

en: Show Unicode Control Character menu in context menus
gl: Amosar o menú de caracteres de control unicode nos menús contextuais

en: Whether the context menu of entries and text views should offer the insert control characters
gl: Indica se o menú de contexto das entradas e as vistas de texto deben ofrecer a inserción de caracteres de control

en: Style:
gl: Estilo:

en: Icon size:
gl: Tamaño das iconas:

en: Small
gl: Pequeno

en: Large
gl: Grande

en: The new window manager will be activated upon selection.
gl: O novo xestor de xanelas activarase ao seleccionalo.

en: Select a window manager.
gl: Seleccione un xestor de xanelas

en: Select a panel layout to change the user interface.
gl: Seleccione unha disposición do panel para cambiar a interface do usuario.

en: Select a panel layout.
gl: Seleccione unha disposición do panel.

en: Default
gl: Predeterminados

en: Set the panel icon size.
gl: Estabelecer o tamaño da icona do panel.

en: Select the icon size for panel icons.
gl: Seleccione o tamaño para as iconas do panel.

en: Set the icon size of menu items used in the panel.
gl: Estabeleza o tamaño das iconas dos elementos do menú usados no panel.

en: Select the icon size for menu items in the panel.
gl: Estabeleza o tamaño das iconas para os elementos do menú no panel.

en: Text below items
gl: Texto debaixo dos elementos

en: Text beside items
gl: Texto a carón dos elementos

en: Icons only
gl: Só iconas

en: Text only
gl: Só texto
