MATE Desktop Environment - en to ka translation catalogue (19 entries)

en: Right
ka: მარჯვნივ

en: Left
ka: მარცხნივ

en: Desktop
ka: სამუშაო მაგიდა

en: Interface
ka: ინტერფეისი

en: Panel
ka: პანელი

en: Windows
ka: ფანჯრები

en: Appearance
ka: გარემოს იერსახე

en: Icons
ka: ხატულები

en: Toolbars
ka: პულტები

en: Computer
ka: კომპიუტერი

en: Home
ka: სახლი

en: Network
ka: ქსელი

en: Trash
ka: სანაგვე ყუთი

en: Enable animations
ka: ანიმაციების ჩართვა

en: Show Places
ka: მდებარეობების ჩვენება

en: Small
ka: პატარა

en: Large
ka: დიდი

en: Default
ka: ნაგულისხმევი

en: Text only
ka: მხოლოდ ტექსტი
