MATE Desktop Environment - en to ku_IQ translation catalogue (23 entries)

en: Right
ku_IQ: ڕاست

en: Left
ku_IQ: چەپ

en: Desktop
ku_IQ: ڕوومێز

en: Interface
ku_IQ: ڕووکار

en: Windows
ku_IQ: پەنجەرە

en: Desktop icons
ku_IQ: وێنۆچکەکانی ڕوومێز

en: Icons
ku_IQ: وێنۆچکەکان

en: Toolbars
ku_IQ: توولامرازەکان

en: Show Desktop Icons
ku_IQ: پیشاندانی وێنۆچکەکانی ڕوومێز

en: Computer
ku_IQ: کۆمپیوتەر

en: Home
ku_IQ: ماڵەوە

en: Network
ku_IQ: ڕایەڵە

en: Trash
ku_IQ: گڵیشدان

en: Show Applications
ku_IQ: پیشاندانی نەرمەواڵەکان

en: Show Places
ku_IQ: پیشاندانی شوێنەکان

en: Show icons on buttons
ku_IQ: پیشاندانی وێنۆچکە لەسەر دوگمەکان

en: Style:
ku_IQ: شێواز:

en: Icon size:
ku_IQ: قەبارەی وێنۆچکە:

en: Small
ku_IQ: بچووک

en: Large
ku_IQ: گەورە

en: Default
ku_IQ: بنەڕەت

en: Icons only
ku_IQ: تەنیا وێنۆچکەکان

en: Text only
ku_IQ: تەنیا دەق
