MATE Desktop Environment - en to la translation catalogue (9 entries)

en: Desktop
la: Scriptorium

en: Windows
la: Fenestrae

en: Desktop icons
la: Icon scriptorii

en: Computer
la: Computratrum

en: Home
la: Domus

en: Network
la: Reticulum

en: Trash
la: Quisquiliae

en: Small
la: Parvum

en: Large
la: Magnum
