MATE Desktop Environment - en to lb translation catalogue (22 entries)

en: Desktop
lb: Benotzeriwerfläsch

en: Windows
lb: Fënsteren

en: Desktop icons
lb: Benotzeriwerfläsch Symboler

en: Performance
lb: Leschtung

en: Appearance
lb: Ausgesinn

en: Icons
lb: Symboler

en: Context menus
lb: Kontextmenu

en: Toolbars
lb: Toolbaren

en: Network
lb: Netzwierk

en: Trash
lb: Poubell

en: Mounted Volumes
lb: Gemount Laafwierker

en: Show icons on menus
lb: Weist d'Iconer um Menu

en: Show icons on buttons
lb: Weist Iconer op den Knappchen

en: Show Input Methods menu in context menus
lb: Weist Eingabsmethodmenu am Kontextmenu

en: Show Unicode Control Character menu in context menus
lb: Weist Unicode Kontrolcharacktermenu am Kontextmenu

en: Icon size:
lb: Symbolgréisst:

en: Small
lb: Schmuel

en: Large
lb: Grouss

en: Text below items
lb: Text ennert dem Element

en: Text beside items
lb: Text nierft dem Element

en: Icons only
lb: Nemmen Iconer

en: Text only
lb: Nemmen Text
