MATE Desktop Environment - en to mk translation catalogue (31 entries)

en: Right
mk: Десно

en: Left
mk: Лево

en: Desktop
mk: Работна површина

en: Interface
mk: Интерфејс

en: Panel
mk: Панел

en: Windows
mk: Прозорци

en: Desktop icons
mk: Икони на работната површина

en: Performance
mk: Перформанси

en: Appearance
mk: Изглед

en: Icons
mk: Икони

en: Context menus
mk: Контекстни менија

en: Toolbars
mk: Ленти со алатки

en: Computer
mk: Компјутер

en: Home
mk: Дома

en: Network
mk: Мрежа

en: Trash
mk: Корпа

en: Mounted Volumes
mk: Монтирани податочни единици

en: Enable animations
mk: Вклучи анимација.

en: Show Places
mk: Покажи места

en: Show icons on menus
mk: Прикажи икони на менијата

en: Show icons on buttons
mk: Прикажи икони на копчињата

en: Show Input Methods menu in context menus
mk: Прикажи го менито со методите за внесување во контекстните менија

en: Show Unicode Control Character menu in context menus
mk: Прикажи го менито со уникод контролни карактери во контекстните менија

en: Icon size:
mk: Големина на икони:

en: Small
mk: Мали

en: Large
mk: Големи

en: Default
mk: Стандардно

en: Text below items
mk: Текст под ставките

en: Text beside items
mk: Текст до ставките

en: Icons only
mk: Само икони

en: Text only
mk: Само текст
