MATE Desktop Environment - en to ms translation catalogue (88 entries)

en: Right
ms: Kanan

en: Left
ms: Kiri

en: Marco (No compositor)
ms: Marko (Tiada penggubah)

en: Marco (Compton GPU compositor)
ms: Marko (Penggubah GPU Compton)

en: Compiz (Advanced GPU accelerated desktop effects)
ms: Compiz (Kesan desktop terpecut GPU termaju)

en: You are currently using an unknown and unsupported window manager. Thus we cannot guarantee that changes made here will be effective.
ms: Anda kini menggunakan pengurus tetingkap yang tidak diketahui dan tidak disokong. Maka kami tidak dapat memberi jaminan perubahan yang telah dibuat akan berkesan.

en: Interface
ms: Antaramuka

en: Windows
ms: Tetingkap

en: Desktop icons
ms: Ikon Desktop

en: Performance
ms: Prestasi

en: Window Behaviour
ms: Kelakuan Tetingkap

en: Appearance
ms: Penampilan

en: Panels
ms: Panel

en: Panel Features
ms: Fitur Panel

en: Panel Menu Features
ms: Fitur Menu Panel

en: Icons
ms: Ikon

en: Context menus
ms: Konteks menu

en: Toolbars
ms: Palang Alat

en: Window manager
ms: Pengurus tetingkap

en: Select the Desktop Icons you want enabled:
ms: Pilih Ikon Desktop yang mahu dibenarkan:

en: Show Desktop Icons
ms: Tunjuk Ikon Desktop

en: When disabled the desktop will be unmanaged with no icons or file manager access
ms: Bila dilumpuhkan desktop tidak diurus dengan ikon atau capaian pengurus fail

en: Computer
ms: Komputer

en: Home
ms: Laman Utama

en: Network
ms: Rangkaian

en: Trash
ms: Tong Sampah

en: Mounted Volumes
ms: Volum Terlekap

en: Enable animations
ms: Benarkan animasi

en: Whether animations should be displayed by the window manager and panel
ms: Sama ada animasi patut dipaparkan oleh pengurus tetingkap dan panel

en: Do not show window content when moving windows
ms: Jangan tunjuk kandungan tetingkap semasa mengalih tetingkap

en: Provide less feedback when moving windows by using wireframes
ms: Kurang sediakan maklumbalas ketika mengalih tetingkap menggunakan bingkai wayar

en: Window manager performance tuning.
ms: Penalaan prestasi pengurus tetingkap.

en: Enable window snapping
ms: Bwenarkan pelekatan tetingkap

en: Dropping windows on screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half the available area
ms: Pelepasan tetingkap pada pinggir skrin memaksimumkannya secara menegak dan saizkan semula ia secara mengufuk untuk melitupi separuh dari kawasan yang ada

en: Undecorate maximized windows
ms: Nyah-hias tetingkap dimaksimumkan

en: Undecorate windows when maximized
ms: Nyah-hias tetingkap bila dimaksimumkan

en: Do not auto-maximize new windows
ms: Jangan auto-maksimum tetingkap baharu

en: Do not automatically maximize newly opened windows
ms: Jangan auto-maksimum tetingkap yang baru dibuka

en: Window control placement.
ms: Peletakan kawalan tetingkap

en: Save the current panel layout as your own custom version
ms: Simpan bentangan panel semasa sebagai versi suai anda sendiri

en: Delete the currently selected panel layout
ms: Padam bentangan panel terpilih semasa

en: Open CCSM
ms: Buka CCSM

en: Open the Compiz configuration and settings manager
ms: Buka pengurus tetapan dan konfigurasi Compiz

en: Reset Compiz
ms: Tetap Semula Compiz

en: Reset the current Compiz configuration to factory defaults
ms: Tetap semula konfigurasi Compiz semasa ke lalai kilang

en: Select a window scaling factor.
ms: Pilih satu faktor penskalaan tetingkap.

en: Auto-detect
ms: Auto-kesan

en: Regular
ms: Biasa

en: Double the size of all windows, panels, widgets, fonts, etc. for HiDPI displays.
ms: Ganda duakan saiz bagi semua tetingkap, panel, widjet, fon, dll untuk paparan HiDPI.

en: Enable keyboard LED
ms: Benarkan LED papan kekunci

en: Show keyboard LED indicators in the notifcation tray
ms: Tunjuk penunjuk LED papan kekunci dalam talam pemberitahuan

en: Enable pull-down terminal
ms: Benarkan terminal tarik-turun

en: When enabled press F12 to pull down terminal
ms: Bila dibenarkan ketik F12 untuk menarik-turun terminal

en: Enable Dock
ms: Benarkan Labuh

en: When checked the Dock will be enabled.
ms: Bila ditanda Labuh akan dibenarkan.

en: Enable HUD
ms: Benarkan HUD

en: When checked the Heads-Up Display (HUD) will be enabled. Press Alt_L to search application menus.
ms: Bila ditanda Paparan Pemuka (HUD) akan dibenarkan. Ketika Atl_L untuk menggelintar menu aplikasi.

en: Show Applications
ms: Tunjuk Aplikasi

en: Show Applications item in the menu bar
ms: Tunjuk item Aplikasi dalam palang menu

en: Show Places
ms: Tunjuk Tempat

en: Show Places item in the menu bar
ms: Tunjuk item Tempat dalam palang menu

en: Show System
ms: Tunjuk Sistem

en: Show System item in the menu bar
ms: Tunjuk item Sistem dalam palang menu

en: Show icons on menus
ms: Papar ikon pada menu

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry
ms: Sama ada menu dapat paparkan ikon bersebelahan masukan menu

en: Show icons on buttons
ms: Papar ikon pada butang

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text
ms: Sama ada butang dapat paparkan ikon selain dari teks butang

en: Show Input Methods menu in context menus
ms: Papar menu Kaedah Input dalam menu konteks

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method
ms: Sama ada menu konteks menu masukan dan paparan teks patut menawarkan perubahan kaedah input

en: Show Unicode Control Character menu in context menus
ms: Papar menu Aksara Kawalan Unikod dalam menu konteks

en: Whether the context menu of entries and text views should offer the insert control characters
ms: Sama ada menu konteks masukan dan paparan teks patut menawarkan aksara kawalan sisip

en: Style:
ms: Gaya:

en: Icon size:
ms: Saiz ikon:

en: Small
ms: Kecil

en: Large
ms: Besar

en: The new window manager will be activated upon selection.
ms: Pengurus tetingkap baharu akan diaktifkan ketika pemilihan.

en: Select a window manager.
ms: Pilih pengurus tetingkap

en: Select a panel layout to change the user interface.
ms: Pilih bentangan panel untuk mengubah antaramuka pengguna.

en: Select a panel layout.
ms: Pilih satu bentangan panel

en: Default
ms: Lalai

en: Set the panel icon size.
ms: Tetapkan saiz ikon panel.

en: Select the icon size for panel icons.
ms: Pilih saiz ikon untuk ikon panel.

en: Set the icon size of menu items used in the panel.
ms: Tetapkan saiz ikon item menu yang digunakan dalam panel.

en: Select the icon size for menu items in the panel.
ms: Pilih saiz ikon untuk item menu di dalam panel.

en: Text below items
ms: Teks dibawah item

en: Text beside items
ms: Teks bersebelahan item

en: Icons only
ms: Ikon sahaja

en: Text only
ms: Teks sahaja
