MATE Desktop Environment - en to nb translation catalogue (95 entries)

en: Right
nb: Høyre

en: Left
nb: Venstre

en: Marco (No compositor)
nb: Marco (Ingen vindusbehandlingseffekter)

en: Marco (Adaptive compositor)
nb: Marco (Fleksibel vindusbehandling)

en: Marco (Compton GPU compositor)
nb: Marco (Compton GPU-vindusbehandlingseffekter)

en: Compiz (Advanced GPU accelerated desktop effects)
nb: Compiz (avanserte GPU-aksellererte skrivebordseffekter)

en: You are currently using an unknown and unsupported window manager. Thus we cannot guarantee that changes made here will be effective.
nb: Du bruker nå en ukjent og ustøttet vindusbehandler. Det kan ikke garanteres at endringer gjort her vil trå i kraft.

en: Desktop
nb: Skrivebord

en: Interface
nb: Grensesnitt

en: Windows
nb: Vinduer

en: MATE Tweak
nb: MATE tweak

en: Desktop icons
nb: Ikoner på skrivebordet

en: Performance
nb: Ytelse

en: Window Behaviour
nb: Vindusoppførsel

en: Appearance
nb: Utseende

en: Panels
nb: Paneler

en: Panel Features
nb: Panelfunksjoner

en: Panel Menu Features
nb: Vis menyfunksjoner

en: Icons
nb: Ikoner

en: Context menus
nb: Lokale menyer

en: Toolbars
nb: Verktøylinjer

en: Window manager
nb: Vindusbehandler

en: Select the Desktop Icons you want enabled:
nb: Velg skrivebordsikonene du ønsker å ha påslått:

en: Show Desktop Icons
nb: Vis skrivebordsikoner

en: When disabled the desktop will be unmanaged with no icons or file manager access
nb: Når avskrudd vil skrivebordet være ubehandlet uten noen ikoner eller filbehandlertilgang

en: Computer
nb: Datamaskin

en: Home
nb: Hjem

en: Network
nb: Nettverk

en: Trash
nb: Papirkurv

en: Mounted Volumes
nb: Monterte enheter

en: Enable animations
nb: Aktiver animasjoner

en: Whether animations should be displayed by the window manager and panel
nb: Hvorvidt animasjoner skal vises av vindusbehandleren og panelet

en: Do not show window content when moving windows
nb: Ikke vis vindusinnhold når vinduer flyttes

en: Provide less feedback when moving windows by using wireframes
nb: Tilby mindre tilbakemelding når vinduer flyttes ved å bare bruke kantlinjer

en: Window manager performance tuning.
nb: Ytelsesjustering for vindusbehandleren.

en: Enable window snapping
nb: Aktiver vindufastsetting

en: Dropping windows on screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half the available area
nb: Slipp av vinduer på skjermkantene maksimerer dem loddrett og justerer størrelsen vannrett til de dekker halve det tilgjengelige skjermområdet.

en: Undecorate maximized windows
nb: Fjern dekorasjon fra maksimerte vinduer

en: Undecorate windows when maximized
nb: Fjern dekorasjon fra maksimerte vinduer

en: Do not auto-maximize new windows
nb: Ingen automatisk maksimering av nye vinduer

en: Do not automatically maximize newly opened windows
nb: Ingen automatisk maksimering av nyåpnede vinduer

en: Window control placement.
nb: Plassering for vinduskontroll.

en: Save the current panel layout as your own custom version
nb: Lagre nåværende paneloppsett som din egendefinerte versjon

en: Delete the currently selected panel layout
nb: Slett valgt paneloppsett

en: Open CCSM
nb: Åpne CCSM

en: Open the Compiz configuration and settings manager
nb: Åpne Compiz- oppsett og -innstillingsbehandler

en: Reset Compiz
nb: Tilbakestill Compiz

en: Reset the current Compiz configuration to factory defaults
nb: Tilbakestill gjeldende Compiz-oppsett til fabrikkforvalg

en: HiDPI
nb: Høy pikseltetthet HiDPI

en: Select a window scaling factor.
nb: Velg en vinduskaleringsfaktor.

en: Auto-detect
nb: Auto-gjenkjenn

en: Regular
nb: Vanlig

en: Double the size of all windows, panels, widgets, fonts, etc. for HiDPI displays.
nb: Doble størrelsen på alle vinduer, paneler, dingser, skrifter, osv. for HiDPI-skjermer.

en: Open Font preferences
nb: Åpne brukervalg for skrifter

en: Fonts
nb: Skrift

en: Open Font preferences and click Details... to fine tune the font DPI.
nb: Åpne brukervalg for skrift og klikk Detaljer... for å fininnstille skrift DPI

en: Enable keyboard LED
nb: Skru på tastatur-LED

en: Show keyboard LED indicators in the notifcation tray
nb: Vis tastaturLED-indikatorer i systemkurven

en: Enable pull-down terminal
nb: Aktiver nedfellbar terminal

en: When enabled press F12 to pull down terminal
nb: Når påskrudd, trykk F12 for å dra ned terminalen

en: Enable Dock
nb: Aktiver Dokk

en: When checked the Dock will be enabled.
nb: Når avkrysset vil Dokken aktiveres.

en: Enable HUD
nb: Aktiver HUD

en: When checked the Heads-Up Display (HUD) will be enabled. Press Alt_L to search application menus.
nb: Når avkrysset vil HUD («head-up display»)  aktiveres. Trykk Alt + L for søke i programmenyer.

en: Show Applications
nb: Vis programmer

en: Show Applications item in the menu bar
nb: Vis programelementer i menylinjen

en: Show Places
nb: Vis steder

en: Show Places item in the menu bar
nb: Vis steder i menylinjen

en: Show System
nb: Vis system

en: Show System item in the menu bar
nb: Vis systemelement i menylinjen

en: Show icons on menus
nb: Vis ikoner i menyene

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry
nb: Om menyer skal vise et ikon ved siden av en menyoppføring

en: Show icons on buttons
nb: Vis ikoner på knapper

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text
nb: Om knapper kan vise et ikon i tillegg til knappeteksten

en: Show Input Methods menu in context menus
nb: Vis skrivemetodevalg i lokalmenyene

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method
nb: Om kontekstmeny for oppføringer og tekstvisninger skal vise alternativer for å bytte inndatametode

en: Show Unicode Control Character menu in context menus
nb: Vis Unicodekontrolltegn i lokalmenyene

en: Whether the context menu of entries and text views should offer the insert control characters
nb: Hvorvidt kontekstmenyen for oppføringer og tekstvisninger skal vise alternativer for de innsatte kontrolltegnene.

en: Style:
nb: Stil:

en: Icon size:
nb: Størrelse på ikoner:

en: Small
nb: Liten

en: Large
nb: Stor

en: The new window manager will be activated upon selection.
nb: Den nye vindusbehandleren vil bli aktivert når valgt.

en: Select a window manager.
nb: Velg en vindusbehandler.

en: Select a panel layout to change the user interface.
nb: Velg et paneloppsett for å endre brukergrensesnittet.

en: Select a panel layout.
nb: Velg et paneloppsett

en: Default
nb: Forvalgt

en: Set the panel icon size.
nb: Sett panelets ikonstørrelse.

en: Select the icon size for panel icons.
nb: Velg ikonstørrelsen for panelikoner.

en: Set the icon size of menu items used in the panel.
nb: Sett ikonstørrelsen for menyelementene som brukes i panelet.

en: Select the icon size for menu items in the panel.
nb: Velg ikonstørrelsen for menyelementer i panelet.

en: Text below items
nb: Tekst under oppføringer

en: Text beside items
nb: Tekst ved siden av oppføringer

en: Icons only
nb: Kun ikoner

en: Text only
nb: Kun tekst
