MATE Desktop Environment - en to nn translation catalogue (31 entries)

en: Right
nn: Høgre

en: Left
nn: Venstre

en: Desktop
nn: Skrivebord

en: Interface
nn: Grensesnitt

en: Windows
nn: Vindauge

en: Desktop icons
nn: Skrivebordsikon

en: Performance
nn: Yting

en: Appearance
nn: Utsjånad

en: Icons
nn: Ikon

en: Context menus
nn: Lokalmenyar

en: Toolbars
nn: Verktøylinjer

en: Computer
nn: Datamaskin

en: Home
nn: Heimeområde

en: Network
nn: Nettverk

en: Trash
nn: Papirkorga

en: Mounted Volumes
nn: Monterte område/einingar

en: Enable animations
nn: Bruk animasjonar

en: Show Places
nn: Vis stader

en: Show icons on menus
nn: Vis ikon i menyane

en: Show icons on buttons
nn: Vis ikon på knappane

en: Show Input Methods menu in context menus
nn: Vis skrivemetodeval i lokalmenyane

en: Show Unicode Control Character menu in context menus
nn: Syn unicode-kontrollteiknvala i lokalmenyane

en: Style:
nn: Stil:

en: Icon size:
nn: Ikonstorleik:

en: Small
nn: Liten

en: Large
nn: Stor

en: Default
nn: Standard

en: Text below items
nn: Tekst under elementa

en: Text beside items
nn: Tekst ved sida av elementa

en: Icons only
nn: Berre ikon

en: Text only
nn: Berre tekst
