MATE Desktop Environment - en to oc translation catalogue (71 entries)

en: Right
oc: Drecha

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right (with menu)
oc: Drecha (amb menú)

en: Left (with menu)
oc: Esquèrra (amb menú)

en: Desktop
oc: Burèu

en: Interface
oc: Interfàcia

en: Panel
oc: Panèl

en: Windows
oc: Fenèstras

en: MATE Tweak
oc: Ajustaments MATE

en: Desktop icons
oc: Icònas del burèu

en: Performance
oc: Performança

en: Window Behaviour
oc: Compòrtament fenèstra

en: Appearance
oc: Aparéncia

en: Panels
oc: Panèls

en: Panel Features
oc: Foncionalitats de panèl

en: Panel Menu Features
oc: Foncionalitats de panèl de menú

en: Icons
oc: Icònas

en: Context menus
oc: Menús contextuals

en: Toolbars
oc: Barras d'aisinas

en: Window manager
oc: Gestionari de fenèstras

en: Select the Desktop Icons you want enabled:
oc: Seleccionatz las icònas de burèu que volètz activadas :

en: Show Desktop Icons
oc: Mostrar las icònas burèu

en: Computer
oc: Ordenador

en: Home
oc: Dossièr personal

en: Network
oc: Ret

en: Trash
oc: Escobilhièr

en: Mounted Volumes
oc: Volums montats

en: Enable animations
oc: Activar las animacions

en: Do not show window content when moving windows
oc: Afichar pas lo contengut de la fenèstra quand es desplaçada

en: Undecorate windows when maximized
oc: Levar la decoracion de las fenèstras quand son maximizadas

en: Do not automatically maximize newly opened windows
oc: Maximizar pas automaticament las fenèstras novèlament dobèrtas

en: Save the current panel layout as your own custom version
oc: Enregistrar l'agençament de panèl actual coma vòstra version personalizada

en: Open CCSM
oc: Dobrir CCSM

en: Select a window scaling factor.
oc: Seleccionar un factor d’escala de la fenèstra.

en: Auto-detect
oc: Deteccion automatica

en: Open Font preferences
oc: Dobrir las preferéncias de poliça

en: Fonts
oc: Poliças

en: Enable keyboard LED
oc: Activar DEL del clavièr

en: Show keyboard LED indicators in the notifcation tray
oc: Afichar los indicators luminoses del clavièrs sul panèl de notificacions

en: Enable Dock
oc: Activar lo Dock

en: Enable HUD
oc: Activar HUD

en: Show Applications
oc: Mostrar las aplicacions

en: Show Applications item in the menu bar
oc: Afichar l’icòna Aplicacions dins la barra de menú

en: Show Places
oc: Visualizar los acorchis

en: Show Places item in the menu bar
oc: Afichar l’icòna Emplaçaments dins la barra de menú

en: Show System
oc: Mostrar lo sistèma

en: Show System item in the menu bar
oc: Afichar l’icòna Sistèma dins la barra de menú

en: Show icons on menus
oc: Afichar las icònas dins los menús

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry
oc: Indica se los menús pòdon afichar una icòna al costat del tèxte del menú

en: Show icons on buttons
oc: Afichar las icònas dins los botons

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text
oc: Indica se los botons s’afichan amb una icòna en mai del tèxte del boton

en: Show Input Methods menu in context menus
oc: Afichar lo menú de metòdes de picada dins lo menú contextual

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method
oc: Indica se lo menú contextual de las zònas de picada e de las vistas tèxte deu ofrir la possibilitat de cambiar lo metòde de picada

en: Show Unicode Control Character menu in context menus
oc: Afichar lo menú dels caractèrs Unicode dins lo menú contextual

en: Whether the context menu of entries and text views should offer the insert control characters
oc: Indica se lo menú contextual de las zònas de picadas e de las vistas tèxte deu ofrir la possibilitat d'inserir de caractèrs de contraròtle

en: Style:
oc: Estil :

en: Icon size:
oc: Talha de l'icòna :

en: Small
oc: Pichona

en: Large
oc: Granda

en: Select a window manager.
oc: Seleccionar un gestionari de fenèstras.

en: Select a panel layout to change the user interface.
oc: Seleccionar una disposicion del panèl per cambiar l’interfàcia utilizaire.

en: Select a panel layout.
oc: Seleccionar una disposicion de panèl.

en: Default
oc: Per defaut

en: Set the panel icon size.
oc: Seleccionar una talha d’icòna pels panèls.

en: Select the icon size for panel icons.
oc: Seleccionar una talha d’icòna per las icònas de panèl.

en: Set the icon size of menu items used in the panel.
oc: Seleccionar una talha d’icòna pels menús utilizats al panèl.

en: Select the icon size for menu items in the panel.
oc: Seleccionar una talha d’icòna per las entradas del menú al panèl.

en: Text below items
oc: Tèxte jos las icònas

en: Text beside items
oc: Tèxte al costat de las icònas

en: Icons only
oc: Sonque las icònas

en: Text only
oc: Sonque lo tèxte
