MATE Desktop Environment - en to om translation catalogue (25 entries)

en: Desktop
om: Minjaala'aa(Desktooppii)

en: Interface
om: Fuullee (interface)

en: Windows
om: Foddaalee

en: Desktop icons
om: Sajoo minjaala'aa

en: Performance
om: Hujjeeffama

en: Appearance
om: Bifa (appearance)

en: Icons
om: Sajoo

en: Context menus
om: Baafata halqara

en: Toolbars
om: Kamshaa (toolbar)

en: Computer
om: Kompiyutara

en: Home
om: Mana

en: Network
om: Cimdaa

en: Trash
om: Kosii

en: Mounted Volumes
om: Ciincaalee banaman (mounted volumes)

en: Show icons on menus
om: Baafata keessa sajoo agarsiisi

en: Show icons on buttons
om: Qabduurra sajoo agarsiisi

en: Show Input Methods menu in context menus
om: Tooftaalee galchaa baafatata halqara keessa agarsiisi (Show Input Methods menu in context menus)

en: Show Unicode Control Character menu in context menus
om: Unicode Control Character baafatata halqara keessa agarsiisi

en: Icon size:
om: Hammamtaa sajoo

en: Small
om: Xinnaa

en: Large
om: Guddaa

en: Text below items
om: Barruu maalimaa jala (Text below items)

en: Text beside items
om: Barruu malimaa bukke (Text beside items)

en: Icons only
om: Sajoo duwwaa

en: Text only
om: Barruu duwwaa
