MATE Desktop Environment - en to pl translation catalogue (95 entries)

en: Right
pl: Prawo

en: Left
pl: Lewo

en: Right (with menu)
pl: Prawo (z menu)

en: Left (with menu)
pl: Lewo (z menu)

en: Marco (No compositor)
pl: Marco (bez składania)

en: Marco (Adaptive compositor)
pl: Marco (adaptacyjne składanie)

en: Marco (Compton GPU compositor)
pl: Marco (składanie Compton za pomocą karty graficznej)

en: Compiz (Advanced GPU accelerated desktop effects)
pl: Compiz (zaawansowane efekty pulpitu wspomagane kartą graficzną)

en: You are currently using an unknown and unsupported window manager. Thus we cannot guarantee that changes made here will be effective.
pl: Obecnie używasz nieznanego i nieobsługiwanego menedżera okien. Z tego powodu nie gwarantujemy, że zmiany tutaj wprowadzone będą skuteczne.

en: Desktop
pl: Pulpit

en: Interface
pl: Interfejs

en: Windows
pl: Okna

en: Desktop icons
pl: Ikony pulpitu

en: Performance
pl: Wydajność

en: Window Behaviour
pl: Zachowanie okna

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Panels
pl: Panele

en: Panel Features
pl: Cechy panelu

en: Panel Menu Features
pl: Cechy menu panelu

en: Icons
pl: Ikony

en: Context menus
pl: Menu kontekstowe

en: Toolbars
pl: Paski narzędzi

en: Window manager
pl: Menadżer okien

en: Select the Desktop Icons you want enabled:
pl: Wybierz ikony pulpitu, które mają być aktywne:

en: Show Desktop Icons
pl: Pokaż ikony pulpitu

en: When disabled the desktop will be unmanaged with no icons or file manager access
pl: Kiedy wyłączone pulpit nie będzie obsługiwany i bez ikon czy dostępu menedżera plików

en: Computer
pl: Komputer

en: Home
pl: Katalog domowy

en: Network
pl: Sieć

en: Trash
pl: Kosz

en: Mounted Volumes
pl: Zamontowane urządzenia

en: Enable animations
pl: Włączenie animacji

en: Whether animations should be displayed by the window manager and panel
pl: Czy powinny być używane wyświetlane przez menedżera okien i panel

en: Do not show window content when moving windows
pl: Nie pokazuj zawartości okna podczas przeciągania

en: Provide less feedback when moving windows by using wireframes
pl: Dostarcza mniej podglądu podczas przenoszenia okien przez użycie szkieletów

en: Window manager performance tuning.
pl: Dostosowanie wydajności menedżera okien.

en: Enable window snapping
pl: Włącz przyciąganie okna

en: Dropping windows on screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half the available area
pl: Przeciągnięcie i upuszczenie okna przy bocznej krawędzi ekranu spowoduje maksymalizację pionowo oraz zmianę rozmiaru poziomo tak, by okno zajmowało połowę dostępnej przestrzeni.

en: Undecorate maximized windows
pl: Nie dekoruj maksymalizowanych okien

en: Undecorate windows when maximized
pl: Nie wyświetlaj dekoracji zmaksymalizowanych okien

en: Do not auto-maximize new windows
pl: Nie maksymalizuj automatycznie nowych okien

en: Do not automatically maximize newly opened windows
pl: Nie maksymalizuj automatycznie nowo otwieranych okien.

en: Window control placement.
pl: Rozmieszczenie kontroli okna

en: Save the current panel layout as your own custom version
pl: Zapisz bieżący układ as własną wersję

en: Delete the currently selected panel layout
pl: Usuń obecnie wybrany układ panelu

en: Open CCSM
pl: Otwórz CCSM

en: Open the Compiz configuration and settings manager
pl: Otwórz menedżer konfiguracji i ustawień Compiza

en: Reset Compiz
pl: Zresetuj Compiza

en: Reset the current Compiz configuration to factory defaults
pl: Zresetuj bieżącą konfigurację Compiz do ustawień domyślnych

en: Select a window scaling factor.
pl: Wybierz mnożnik skalowania okna

en: Auto-detect
pl: Automatyczne wykrywanie

en: Regular
pl: Regularny

en: Double the size of all windows, panels, widgets, fonts, etc. for HiDPI displays.
pl: Podwojenie rozmiaru wszystkich okien, paneli, czionek itd. dla wyświetlaczy HiDPI.

en: Open Font preferences
pl: Otwórz preferencje czcionek

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Open Font preferences and click Details... to fine tune the font DPI.
pl: Otwórz preferencje czcionek i kliknij Szczegóły..., aby dostroić DPI czcionki.

en: Enable keyboard LED
pl: Włączenie podświetlenia klawiatury

en: Show keyboard LED indicators in the notifcation tray
pl: Pokaż wskaźniki klawiatury w powiadomieniach zasobnika

en: Enable pull-down terminal
pl: Włącz terminal wysuwany w dół

en: When enabled press F12 to pull down terminal
pl: Jeżeli włączony, naciśnij F12, aby rozwinąć terminal

en: Enable Dock
pl: Włącz dock

en: When checked the Dock will be enabled.
pl: Jeśli zaznaczone - dock będzie aktywny

en: Enable HUD
pl: Włącz HUD

en: When checked the Heads-Up Display (HUD) will be enabled. Press Alt_L to search application menus.
pl: Kiedy zaznaczone Wyświetlacz Heads-UP (HUD) będzie włączony. Wciśnij Alt_L aby wyszukać menu aplikacji.

en: Show Applications
pl: Pokaż programy

en: Show Applications item in the menu bar
pl: Pokazuj element Aplikacje w menu

en: Show Places
pl: Pokaż miejsca

en: Show Places item in the menu bar
pl: Pokazuj element Miejsca w pasku menu

en: Show System
pl: Pokaż system

en: Show System item in the menu bar
pl: Pokazuj element System w pasku menu

en: Show icons on menus
pl: Pokazuj ikony w menu

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry
pl: Czy przy elementach menu powinny być wyświetlane ikony.

en: Show icons on buttons
pl: Wyświetlanie ikon na przyciskach

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text
pl: Czy przyciski mogą wyświetlać ikony wraz z tekstem przycisku

en: Show Input Methods menu in context menus
pl: Pokazuj menu metod wprowadzania w menu kontekstowym

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method
pl: Czy menu kontekstowe dla wpisów i widoków tekstu powinny dawać możliwość zmiany metody wprowadzania

en: Show Unicode Control Character menu in context menus
pl: Pokazuj menu znaków sterowania Unicode w menu kontekstowym

en: Whether the context menu of entries and text views should offer the insert control characters
pl: Czy menu kontekstowe wpisów i widoków tekstu powinny dawać możliwość wstawiania znaków sterowania

en: Style:
pl: Styl:

en: Icon size:
pl: Rozmiar ikon:

en: Small
pl: Mały

en: Large
pl: Duży

en: The new window manager will be activated upon selection.
pl: Nowy menedżer okien zostanie uaktywniony po wyborze.

en: Select a window manager.
pl: Wybierz menedżera okien.

en: Select a panel layout to change the user interface.
pl: Wybierz układ panelu celem zmiany interfejsu użytkownika.

en: Select a panel layout.
pl: Wybierz układ panelu.

en: Default
pl: Domyślny

en: Set the panel icon size.
pl: Ustaw rozmiar ikon panelu.

en: Select the icon size for panel icons.
pl: Wybierz rozmiar ikon dla ikon panelu.

en: Set the icon size of menu items used in the panel.
pl: Ustaw rozmiar ikon elementów menu używanych w panelu.

en: Select the icon size for menu items in the panel.
pl: Wybierz rozmiar ikon dla elementów menu w panelu.

en: Text below items
pl: Tekst pod ikonami

en: Text beside items
pl: Tekst przy ikonach

en: Icons only
pl: Tylko ikony

en: Text only
pl: Tylko tekst
