MATE Desktop Environment - en to ps translation catalogue (12 entries)

en: Right
ps: ښي

en: Left
ps: کيڼ

en: Desktop
ps: سرپاڼه

en: Panel
ps: پاڼه

en: Toolbars
ps: توکپټې

en: Computer
ps: سولګر

en: Network
ps: ځال

en: Trash
ps: خځلنۍ

en: Enable animations
ps: سېلنونه وړول

en: Show Places
ps: ځايونه ښودل

en: Default
ps: تلواله

en: Text only
ps: يوازې ليکنه_
