MATE Desktop Environment - en to sk translation catalogue (96 entries)

en: Right
sk: Vpravo

en: Left
sk: Vľavo

en: Right (with menu)
sk: Vpravo (s menu)

en: Left (with menu)
sk: Vľavo (s menu)

en: Marco (No compositor)
sk: Marco (Bez kompozítora)

en: Marco (Adaptive compositor)
sk: Marco (adaptívny kompozitor)

en: Marco (Compton GPU compositor)
sk: Marco (kompozítor Compton pomocou GPU)

en: Compiz (Advanced GPU accelerated desktop effects)
sk: Compiz (rozšírené efekty plochy akcelerované GPU)

en: You are currently using an unknown and unsupported window manager. Thus we cannot guarantee that changes made here will be effective.
sk: Momentálne používate neznámeho alebo nepodporovaného správcu okien. Preto nie je zaručené, že vykonané zmeny budú uplatnené.

en: Desktop
sk: Pracovná plocha

en: Interface
sk: Rozhranie

en: Windows
sk: Okná

en: MATE Tweak
sk: Vyladenie prostredia MATE

en: Desktop icons
sk: Ikony plochy

en: Performance
sk: Výkon

en: Window Behaviour
sk: Správanie okien

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: Panels
sk: Panely

en: Panel Features
sk: Funkcie panelu

en: Panel Menu Features
sk: Funkcie panelu menu

en: Icons
sk: Ikony

en: Context menus
sk: Kontextové menu

en: Toolbars
sk: Panely nástrojov

en: Window manager
sk: Správca okien

en: Select the Desktop Icons you want enabled:
sk: Vyberte ikony, ktoré chcete mať zobrazené na pracovnej ploche:

en: Show Desktop Icons
sk: Zobraziť ikony na ploche

en: When disabled the desktop will be unmanaged with no icons or file manager access
sk: Ak je zakázané, pracovná plocha bude spravovaná bez prístupu k ikonám alebo správcovi súborov.

en: Computer
sk: Počítač

en: Home
sk: Domov

en: Network
sk: Sieť

en: Trash
sk: Kôš

en: Mounted Volumes
sk: Pripojené zväzky

en: Enable animations
sk: Povoliť animácie

en: Whether animations should be displayed by the window manager and panel
sk: Určuje, či majú byť zobrazované animácie správcu okien a panelu.

en: Do not show window content when moving windows
sk: Nezobraziť obsah okna počas jeho presúvania

en: Provide less feedback when moving windows by using wireframes
sk: Poskytuje menej spätnej väzby pri presune okien použitím drôtových rámov

en: Window manager performance tuning.
sk: Ladenie výkonu správcu okien.

en: Enable window snapping
sk: Povoliť priťahovanie okien

en: Dropping windows on screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half the available area
sk: Umiestnenie okna na okrajoch obrazovky ich maximalizuje vertikálne a zmení ich veľkosť horizontálne, tak, aby pokrylo polovicu dostupného priestoru.

en: Undecorate maximized windows
sk: Zrušiť dekoráciu maximalizovaných okien

en: Undecorate windows when maximized
sk: Zrušiť dekoráciu okien pri maximalizovaní

en: Do not auto-maximize new windows
sk: Nemaximalizovať automaticky nové okná

en: Do not automatically maximize newly opened windows
sk: Nemaximalizovať automaticky novo otvorené okná

en: Window control placement.
sk: Umiestnenie prvkov na ovládanie okna.

en: Save the current panel layout as your own custom version
sk: Uloží aktuálne rozvrhnutie panelu ako vašu vlastnú verziu

en: Delete the currently selected panel layout
sk: Vymaže aktuálne vybraté rozvrhnutie panelu

en: Open CCSM
sk: Otvoriť CCSM

en: Open the Compiz configuration and settings manager
sk: Otvorí správcu nastavení Compizu

en: Reset Compiz
sk: Obnoviť Compiz

en: Reset the current Compiz configuration to factory defaults
sk: Zresetuje aktuálne nastavenie Compizu na predvolené.

en: Select a window scaling factor.
sk: Zvoľte škálovací faktor okien.

en: Auto-detect
sk: Automaticky rozpoznať

en: Regular
sk: Normálne

en: Double the size of all windows, panels, widgets, fonts, etc. for HiDPI displays.
sk: Zdvojnásobí veľkosť všetkých okien, panelov, appletov, fontov a pod. pre HiDPI obrazovky.

en: Open Font preferences
sk: Otvoriť predvoľby písma

en: Fonts
sk: Písma

en: Open Font preferences and click Details... to fine tune the font DPI.
sk: Otvorte predvoľby písma a kliknite na položku Podrobnosti... pre doladenie DPI písma.

en: Enable keyboard LED
sk: Povoliť LED diódy na klávesnici

en: Show keyboard LED indicators in the notifcation tray
sk: Zobrazí LED indikátory klávesnice na paneli

en: Enable pull-down terminal
sk: Povoliť vyskakovací terminál

en: When enabled press F12 to pull down terminal
sk: Ak je povolené, stlačenie klávesy F12 otvorí terminál.

en: Enable Dock
sk: Povoliť dok

en: When checked the Dock will be enabled.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, Dok bude povolený.

en: Enable HUD
sk: Povoliť HUD

en: When checked the Heads-Up Display (HUD) will be enabled. Press Alt_L to search application menus.
sk: Ak je táto možnosť vybraná, Heads-Up Display (HUD) bude povolený. Stlačte ľavý Alt pre vyhľadávanie v menu programov.

en: Show Applications
sk: Zobraziť programy

en: Show Applications item in the menu bar
sk: Zobrazí položku „Programy“ na paneli menu

en: Show Places
sk: Zobraziť miesta

en: Show Places item in the menu bar
sk: Zobrazí položku „Miesta“ na paneli menu

en: Show System
sk: Zobraziť systém

en: Show System item in the menu bar
sk: Zobrazí položku „Systém“ na paneli menu

en: Show icons on menus
sk: Zobraziť ikony v menu

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry
sk: Určuje, či sa v menu majú zobrazovať ikony vedľa položiek.

en: Show icons on buttons
sk: Zobraziť ikony na tlačítkach

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text
sk: Určuje, či sa na tlačidlách majú okrem textu zobrazovať aj ikony.

en: Show Input Methods menu in context menus
sk: Zobraziť menu Vstupných Metód v kontextových menu

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method
sk: Určuje, či majú kontextové menu vstupov a textových pohľadov ponúkať zmenu metódy vstupu.

en: Show Unicode Control Character menu in context menus
sk: Zobraziť menu Ovládania Unicode znakov v kontextových menu

en: Whether the context menu of entries and text views should offer the insert control characters
sk: Určuje, či majú kontextové menu vstupov a textových pohľadov ponúkať vloženie riadiacich znakov.

en: Style:
sk: Štýl:

en: Icon size:
sk: Veľkosť ikony:

en: Small
sk: Malé

en: Large
sk: Veľké

en: The new window manager will be activated upon selection.
sk: Nový správca okien bude aktivovaný po jeho výbere.

en: Select a window manager.
sk: Vyberte správcu okien.

en: Select a panel layout to change the user interface.
sk: Vyberte rozloženie panelov na zmenu používateľského rozhrania.

en: Select a panel layout.
sk: Výber rozvrhnutia panelu

en: Default
sk: Predvolené

en: Set the panel icon size.
sk: Nastaviť veľkosť ikôn v paneli.

en: Select the icon size for panel icons.
sk: Vybrať veľkosť ikôn pre ikony v paneli.

en: Set the icon size of menu items used in the panel.
sk: Nastaví veľkosť ikôn položiek menu použitých v paneli.

en: Select the icon size for menu items in the panel.
sk: Vybrať veľkosť ikôn pre položky menu v paneli.

en: Text below items
sk: Text pod položkami

en: Text beside items
sk: Text vedľa položiek

en: Icons only
sk: Iba ikony

en: Text only
sk: Iba text
