MATE Desktop Environment - en to sl translation catalogue (97 entries)

en: Right
sl: Desno

en: Left
sl: Levo

en: Right (with menu)
sl: Desno (z menijem)

en: Left (with menu)
sl: Levo (z menijem)

en: Marco (No compositor)
sl: Marco (brez skladalnika)

en: Marco (Adaptive compositor)
sl: Marco (prilagodljivi skladalnik)

en: Marco (Compton GPU compositor)
sl: Marco (skladalnik GPE Compton)

en: Compiz (Advanced GPU accelerated desktop effects)
sl: Compiz (Napredne nastavitve GPU pospešenih učinkov)

en: You are currently using an unknown and unsupported window manager. Thus we cannot guarantee that changes made here will be effective.
sl: Trenutno uporabljate neznan in nepodprt upravljalec oken. Zato ne moremo zagotoviti da bodo spremembe tukaj imele željen učinek.

en: Desktop
sl: Namizje

en: Interface
sl: Vmesnik

en: Panel
sl: Pult

en: Windows
sl: Okna

en: MATE Tweak
sl: MATE prilagoditve

en: Desktop icons
sl: Ikone namizja

en: Performance
sl: Zmogljivost

en: Window Behaviour
sl: Obnašanje oken

en: Appearance
sl: Videz

en: Panels
sl: Pulti

en: Panel Features
sl: Možnosti pulta

en: Panel Menu Features
sl: Meni možnosti pulta

en: Icons
sl: Ikone

en: Context menus
sl: Vsebinski meniji

en: Toolbars
sl: Orodne vrstice

en: Window manager
sl: Upravljalnik oken

en: Select the Desktop Icons you want enabled:
sl: Izberi namizne ikone, ki jih želiš omogočiti:

en: Show Desktop Icons
sl: Pokaži ikone namizja

en: When disabled the desktop will be unmanaged with no icons or file manager access
sl: V kolikor je onemogočeno, namizje ne bo mogoče upravljati in bo brez ikon ali dostopa do upravitelja datotek

en: Computer
sl: Računalnik

en: Home
sl: Domov

en: Network
sl: Omrežje

en: Trash
sl: Smeti

en: Mounted Volumes
sl: Priklopljeni pogoni

en: Enable animations
sl: Omogoči animacije

en: Whether animations should be displayed by the window manager and panel
sl: Ali naj upravitelj oken in pult prikazujeta animacije

en: Do not show window content when moving windows
sl: Ne prikaži vsebine oken med njihovim premikanjem

en: Provide less feedback when moving windows by using wireframes
sl: Zagotovite manj povratnih informacij pri premikanju oken z uporabo obrobnih okvirov

en: Window manager performance tuning.
sl: Optimiziranje nastavitev upravljalnika oken.

en: Enable window snapping
sl: Omoči pripenjanje oken

en: Dropping windows on screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half the available area
sl: Če spustite okna na robove zaslona, jih povečate navpično in jih spremenite v vodoravno velikost, da pokrijejo polovico razpoložljivega območja

en: Undecorate maximized windows
sl: Neokrašeno razpni okna

en: Undecorate windows when maximized
sl: Odstravi okrasitev oken, ko so povečana

en: Do not auto-maximize new windows
sl: Ne samodejno razpni nova okna

en: Do not automatically maximize newly opened windows
sl: Ne razpri na novo odprta okna samodejno

en: Window control placement.
sl: Okenski nadzor nastavljen

en: Save the current panel layout as your own custom version
sl: Shrani trenutno postavitev kot svojo različico po meri

en: Delete the currently selected panel layout
sl: Izbriši trenutno izbrano postavitev pulta

en: Open CCSM
sl: Odpri CCSM

en: Open the Compiz configuration and settings manager
sl: Odpri prilagoditev Compiz in upravitelja nastavitev

en: Reset Compiz
sl: Ponastavi Compiz

en: Reset the current Compiz configuration to factory defaults
sl: Ponastavi trenutno prilagoditev Compiz na tovarniške privzete nastavitve

en: Select a window scaling factor.
sl: Izberi faktor povečave oken.

en: Auto-detect
sl: Samodejno zaznaj

en: Regular
sl: Navadno

en: Double the size of all windows, panels, widgets, fonts, etc. for HiDPI displays.
sl: Podvoji velikost vseh oken, pultov, gradnikov, pisav itd. za zaslone z HiDPI.

en: Open Font preferences
sl: Odpri možnosti pisav

en: Fonts
sl: Pisave

en: Open Font preferences and click Details... to fine tune the font DPI.
sl: Odpri možnosti pisave in klikni Podrobnosti... za prilagoditev  velikosti pisave DPI.

en: Enable keyboard LED
sl: Omogoči LED na tipkovnici

en: Show keyboard LED indicators in the notifcation tray
sl: Omogoči indikatorje tipkovnice v obvestilni vrstici

en: Enable pull-down terminal
sl: Omogoči  podrt terminal

en: When enabled press F12 to pull down terminal
sl: Ko je omogočeno pritisnite F12 za podrt terminal

en: Enable Dock
sl: Omogoči sidrišče

en: When checked the Dock will be enabled.
sl: Ob potrditvi bo sidrišče omogočeno.

en: Enable HUD
sl: Omogoči HUD

en: When checked the Heads-Up Display (HUD) will be enabled. Press Alt_L to search application menus.
sl: Če je potrjeno, bo omogočen virtualni zaslon HUD (angl. Heads-Up Display). Pritisnite izmenjalka_L, da preiščete menije programa.

en: Show Applications
sl: Pokaži programe

en: Show Applications item in the menu bar
sl: Pokaže meni Programi v menijski vrstici

en: Show Places
sl: Pokaži mesta

en: Show Places item in the menu bar
sl: Pokaže meni Mesta v menijski vrstici

en: Show System
sl: Pokaži sistem

en: Show System item in the menu bar
sl: Pokaže meni Sistem v menijski vrstici

en: Show icons on menus
sl: Pokaži ikone v meniju

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry
sl: Ali naj meniji prikažejo ikono ob vnosu menija

en: Show icons on buttons
sl: Pokaži ikone na gumbih

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text
sl: Ali naj bo na gumbu ob besedilu še ikona.

en: Show Input Methods menu in context menus
sl: Prikaži meni vhodnih metod v vsebinskih menijih

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method
sl: Ali naj vsebinski meniji vnosov in pogledi besedil ponudijo možnost spreminjanja vnosnega načina

en: Show Unicode Control Character menu in context menus
sl: Prikaži nadzorni znak Unicode v vsebinskih menijih

en: Whether the context menu of entries and text views should offer the insert control characters
sl: Ali naj vsebinski meniji vnosov in pogledi besedila ponudijo vstavljanje nadzornih znakov

en: Style:
sl: Stil:

en: Icon size:
sl: Velikost ikon:

en: Small
sl: Majhne

en: Large
sl: Velike

en: The new window manager will be activated upon selection.
sl: Novi upravljalnik oken, bo aktiviran po izbiri.

en: Select a window manager.
sl: Izberi upravljalnik oken.

en: Select a panel layout to change the user interface.
sl: Izberi postavitev pulta za spremembo uporabniškega vmesnika.

en: Select a panel layout.
sl: Izberi postavitev pulta.

en: Default
sl: Privzeto

en: Set the panel icon size.
sl: Nastavi velikost ikon pulta.

en: Select the icon size for panel icons.
sl: Izberi velikost ikon za pult.

en: Set the icon size of menu items used in the panel.
sl: Nastavi velikost ikon za elemente menija uporabljene na pultu.

en: Select the icon size for menu items in the panel.
sl: Izberi velikost ikon za menije pulta.

en: Text below items
sl: Besedilo pod predmeti

en: Text beside items
sl: Besedilo ob predmetih

en: Icons only
sl: Samo ikone

en: Text only
sl: Samo besedilo
