MATE Desktop Environment - en to sq translation catalogue (43 entries)

en: Right
sq: Djathtas

en: Left
sq: Majtas

en: Desktop
sq: Desktopi

en: Interface
sq: Ndërfaqja

en: Windows
sq: Dritaret

en: Desktop icons
sq: Ikonat e desktopit

en: Performance
sq: Performanca

en: Appearance
sq: Paraqitja

en: Panels
sq: Panele

en: Icons
sq: Ikonat

en: Context menus
sq: Menutë e kontekstit

en: Toolbars
sq: Panele

en: Computer
sq: Kompjuteri

en: Home
sq: Shtëpia

en: Network
sq: Rrjeti

en: Trash
sq: Koshi

en: Mounted Volumes
sq: Volumet e Montuara

en: Enable animations
sq: Aktivizo animacionet

en: Do not automatically maximize newly opened windows
sq: Mos maksimizo automatikisht dritaret e sapo hapur

en: Open CCSM
sq: Hap CCSM

en: Reset the current Compiz configuration to factory defaults
sq: Rivendosni konfigurimin aktual të Compiz në standardet e fabrikës

en: Auto-detect
sq: Zbulo-automatikisht

en: Regular
sq: Rregullt

en: Fonts
sq: Gërmat

en: Enable HUD
sq: Mundëso HUD

en: Show Applications
sq: Shfaq Programe

en: Show Places
sq: Shfaq rezervat

en: Show System
sq: Shfaq Sistemin

en: Show System item in the menu bar
sq: Shfaq artikullin e Sistemit në shiritin e menysë

en: Show icons on menus
sq: Shfaq ikonat në menu

en: Show icons on buttons
sq: Shfaq ikonat tek butonat

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text
sq: Nëse butonat mund të shfaqin një ikonë përveç tekstit të butonit

en: Show Input Methods menu in context menus
sq: Shfaq menunë e Metodave të Hyrjes në menutë e kontekstit

en: Show Unicode Control Character menu in context menus
sq: Shfaq menunë e Kontrollit të Gërmave Unikod në menutë e kontekstit

en: Style:
sq: Stili:

en: Icon size:
sq: Madhësia e ikonës:

en: Small
sq: E vogël

en: Large
sq: E madhe

en: Default
sq: E parazgjedhur

en: Text below items
sq: Teksti poshtë temave

en: Text beside items
sq: Teksti midis temave

en: Icons only
sq: Vetëm ikonat

en: Text only
sq: Vetëm teksti
