MATE Desktop Environment - en to sr translation catalogue (91 entries)

en: Right
sr: Десно

en: Left
sr: Лево

en: Marco (No compositor)
sr: Марко (без састављача)

en: Marco (Compton GPU compositor)
sr: Марко (Комптон графички састављач)

en: Compiz (Advanced GPU accelerated desktop effects)
sr: Компиз (напредни ефекти радне површи убрзани графичким процесором)

en: You are currently using an unknown and unsupported window manager. Thus we cannot guarantee that changes made here will be effective.
sr: Тренутно користите непознатог и неподржаног управника прозора. Стога вам не можемо гарантовати да ће измене које сте овде учинили бити делотворне.

en: Desktop
sr: Радна површ

en: Interface
sr: Сучеље

en: Panel
sr: Панел

en: Windows
sr: Прозори

en: MATE Tweak
sr: Мејтов лицко

en: Desktop icons
sr: Иконице на радној површи

en: Performance
sr: Учинак

en: Window Behaviour
sr: Понашање прозора

en: Appearance
sr: Изглед

en: Panels
sr: Панели

en: Panel Features
sr: Функције панела

en: Panel Menu Features
sr: Функције изборника панела

en: Icons
sr: Иконице

en: Context menus
sr: Приручни изборници

en: Toolbars
sr: Траке са алатима

en: Window manager
sr: Управник прозора

en: Select the Desktop Icons you want enabled:
sr: Изаберите иконице радне површи за укључивање:

en: Show Desktop Icons
sr: Прикажи иконице радне површи

en: When disabled the desktop will be unmanaged with no icons or file manager access
sr: Када је искључено радна површ биће без иконица, њоме се не може управљати и неће бити приступа управнику датотека

en: Computer
sr: Рачунар

en: Home
sr: Лична фасцикла

en: Network
sr: Мрежа

en: Trash
sr: Смеће

en: Mounted Volumes
sr: Прикачени уређаји

en: Enable animations
sr: Укључи анимације

en: Whether animations should be displayed by the window manager and panel
sr: Да ли ће управник прозора и панел приказивати анимације

en: Do not show window content when moving windows
sr: Не приказуј садржај прозора приликом премештања истог

en: Provide less feedback when moving windows by using wireframes
sr: Обезбеђује мање одазива приликом померања прозора коришћењем жичаних оквира

en: Window manager performance tuning.
sr: Штеловање делотворности управника прозора.

en: Enable window snapping
sr: Укључи шкљоцање прозора

en: Dropping windows on screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half the available area
sr: Превлачење прозора на ивице екрана их увеличава усправно и мења им величину водоравно да би покрили половину доступног простора

en: Undecorate maximized windows
sr: Уклони украсе увећаних прозора

en: Undecorate windows when maximized
sr: Поништава украсе прозора приликом увеличавања

en: Do not auto-maximize new windows
sr: Немој сам увећати нове прозоре

en: Do not automatically maximize newly opened windows
sr: Неће сам увеличати нове отворене прозоре

en: Window control placement.
sr: Положај дугмади прозора.

en: Save the current panel layout as your own custom version
sr: Чува текући распоред панела као ваше властито произвољно издање

en: Delete the currently selected panel layout
sr: Брише тренутно изабрани распоред панела

en: Open CCSM
sr: Отвори ЦЦСМ

en: Open the Compiz configuration and settings manager
sr: Отворите подешавања Компиза и управника подешавањима

en: Reset Compiz
sr: Поврати Компиз

en: Reset the current Compiz configuration to factory defaults
sr: Вратите тренутна подешавања Компиза на предефинисана

en: Select a window scaling factor.
sr: Изаберите чинилац сразмере прозора.

en: Auto-detect
sr: Сам препознај

en: Regular
sr: Обичан

en: Double the size of all windows, panels, widgets, fonts, etc. for HiDPI displays.
sr: Удвостручи величину свих прозора, панела, виџета, фонтова, итд. за екране високе резолуције (HiDPI).

en: Enable keyboard LED
sr: Укључи лампицу тастатуре

en: Show keyboard LED indicators in the notifcation tray
sr: Прикажите ЛЕД указиваче тастатуре у фиоци обавештења

en: Enable pull-down terminal
sr: Укључи терминал на повлачење

en: When enabled press F12 to pull down terminal
sr: Када је укључено притисните Ф12 да привучете терминал

en: Enable Dock
sr: Укључи луку

en: When checked the Dock will be enabled.
sr: Када је означено Лука ће бити укључена.

en: Enable HUD
sr: Укључи ХУД

en: When checked the Heads-Up Display (HUD) will be enabled. Press Alt_L to search application menus.
sr: Када је означено, предочни екран (HUD) биће укључен. Притисните „Алт_Л“ да претражујете изборнике програма.

en: Show Applications
sr: Прикажи програме

en: Show Applications item in the menu bar
sr: Прикажите ставке програма на траци изборника

en: Show Places
sr: Прикажи места

en: Show Places item in the menu bar
sr: Прикажите ставке пречица на траци изборника

en: Show System
sr: Прикажи систем

en: Show System item in the menu bar
sr: Прикажите ставке система на траци изборника

en: Show icons on menus
sr: Прикажи иконице у изборницима

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry
sr: Да ли изборници могу да приказују иконицу поред уноса изборника

en: Show icons on buttons
sr: Прикажи иконице на дугмићима

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text
sr: Да ли дугмићи могу да приказују иконицу као додатак тексту дугмета

en: Show Input Methods menu in context menus
sr: Приказуј начине уноса у приручним изборницима

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method
sr: Да ли приручни изборници уноса и прегледи текста треба да понуде промену начина уноса

en: Show Unicode Control Character menu in context menus
sr: Приказуј изборник управљања уникодним знацима у приручним изборницима

en: Whether the context menu of entries and text views should offer the insert control characters
sr: Да ли приручни изборник уноса и прегледи текста треба да понуди уметање контролних знака

en: Style:
sr: Изглед:

en: Icon size:
sr: Величина иконица:

en: Small
sr: Мале

en: Large
sr: Велике

en: The new window manager will be activated upon selection.
sr: Нови управник прозора биће покренут након избора.

en: Select a window manager.
sr: Изаберите управника прозора.

en: Select a panel layout to change the user interface.
sr: Изаберите распоред панела да измените корисничко сучеље.

en: Select a panel layout.
sr: Изаберите распоред панела.

en: Default
sr: Основно

en: Set the panel icon size.
sr: Поставите величину иконице на панелу.

en: Select the icon size for panel icons.
sr: Изаберите величину иконице за иконице на панелу.

en: Set the icon size of menu items used in the panel.
sr: Поставите величину иконице за ставке изборника које се користе на панелу.

en: Select the icon size for menu items in the panel.
sr: Изаберите величину иконице за ставке изборника на панелу.

en: Text below items
sr: Натписи испод иконица

en: Text beside items
sr: Натписи поред иконица

en: Icons only
sr: Само иконице

en: Text only
sr: Само натписи
