MATE Desktop Environment - en to sr@latin translation catalogue (32 entries)

en: Right
sr@latin: Desni

en: Left
sr@latin: Levi

en: Desktop
sr@latin: Radna površ

en: Interface
sr@latin: Interfejs

en: Windows
sr@latin: Prozori

en: Desktop icons
sr@latin: Ikonice radne površi

en: Performance
sr@latin: Performanse

en: Appearance
sr@latin: Izgled

en: Icons
sr@latin: Ikonice

en: Context menus
sr@latin: Kontekstualni izbornici

en: Toolbars
sr@latin: Trake sa alatkama

en: Show Desktop Icons
sr@latin: Prikaži ikone na radnoj površini.

en: Computer
sr@latin: Računar

en: Home
sr@latin: Početak

en: Network
sr@latin: Mreža

en: Trash
sr@latin: Smeće

en: Mounted Volumes
sr@latin: Montirani tomovi

en: Enable animations
sr@latin: Uključi animacije

en: Show Places
sr@latin: Prikaži mesta

en: Show icons on menus
sr@latin: Prikaži ikonice u izbornicima

en: Show icons on buttons
sr@latin: Prikaži ikonice na dugmima

en: Show Input Methods menu in context menus
sr@latin: Prikaži ulazne metode izbornika u kontekstnom izborniku

en: Show Unicode Control Character menu in context menus
sr@latin: Prikaži Unicode kontrolni karakter izbornik u kontekstnim izbornicima

en: Style:
sr@latin: Stil:

en: Icon size:
sr@latin: Veličina ikonica:

en: Small
sr@latin: Male

en: Large
sr@latin: Velike

en: Default
sr@latin: Uobičajno

en: Text below items
sr@latin: Teks ispod stavki

en: Text beside items
sr@latin: Tekst pored stavki

en: Icons only
sr@latin: Samo ikonice

en: Text only
sr@latin: Samo tekst
