MATE Desktop Environment - en to tr translation catalogue (94 entries)

en: Right
tr: Sağ

en: Left
tr: Sol

en: Marco (No compositor)
tr: Marco (Kurgulama eklentisi yok)

en: Marco (Adaptive compositor)
tr: Marco (Uyarlamalı kurgulama eklentisi)

en: Marco (Compton GPU compositor)
tr: Marco (Compton GPU kurgulama eklentisi)

en: Compiz (Advanced GPU accelerated desktop effects)
tr: Compiz (Gelişmiş, GPU ile hızlandırılmış masaüstü görgeleri)

en: You are currently using an unknown and unsupported window manager. Thus we cannot guarantee that changes made here will be effective.
tr: Şu anda bilinmeyen ve desteklenmeyen bir pencere yöneticisi kullanmaktasınız. Bu nedenle burada yaptığınız değişikliklerin etkili olacağını garanti edemeyiz.

en: Desktop
tr: Masaüstü

en: Interface
tr: Arayüz

en: Windows
tr: Pencereler

en: MATE Tweak
tr: MATE Ayarlayıcısı

en: Desktop icons
tr: Masaüstü simgeleri

en: Performance
tr: Performans

en: Window Behaviour
tr: Pencere Davranışı

en: Appearance
tr: Görünüm

en: Panels
tr: Paneller

en: Panel Features
tr: Panel Özellikleri

en: Panel Menu Features
tr: Panel Menüsü Özellikleri

en: Icons
tr: Simgeler

en: Context menus
tr: İçerik menüleri

en: Toolbars
tr: Araç Çubukları

en: Window manager
tr: Pencere yöneticisi

en: Select the Desktop Icons you want enabled:
tr: Etkinleştirmek istediğiniz Masaüstü Simgelerini seçin:

en: Show Desktop Icons
tr: Masaüstü Simgelerini Göster

en: When disabled the desktop will be unmanaged with no icons or file manager access
tr: Devre dışı bırakıldığında masaüstü yönetilmeyecektir ve hiçbir ikon ya da dosya yöneticisi erişimi olmayacaktır

en: Computer
tr: Bilgisayar

en: Home
tr: Ev Dizini

en: Network
tr: Ağ

en: Trash
tr: Çöp Kutusu

en: Mounted Volumes
tr: Bağlı Birimler

en: Enable animations
tr: Canlandırmaları etkinleştir

en: Whether animations should be displayed by the window manager and panel
tr: Canlandırmaların pencere yöneticisi ve panel tarafından gösterilip gösterilmeyeceği

en: Do not show window content when moving windows
tr: Sürüklerken pencere içeriğini gösterme

en: Provide less feedback when moving windows by using wireframes
tr: Tel çerçeveleri kullanarak pencereleri taşırken daha az geri bildirim sağla

en: Window manager performance tuning.
tr: Pencere yöneticisi performans ayarlaması.

en: Enable window snapping
tr: Pencere yakalamayı etkinleştir

en: Dropping windows on screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half the available area
tr: Pencereleri ekran köşelerine bırakmak onları dikey olarak azami boyuta getirir ve mevcut alanın yarısını kaplayacak şekilde yatay olarak yeniden boyutlandırır

en: Undecorate maximized windows
tr: Büyültülmüş pencerelerin dekorasyonunu kaldır

en: Undecorate windows when maximized
tr: Pencere ekranı kapladığında süslemeyi kaldır

en: Do not auto-maximize new windows
tr: Yeni pencereleri otomatik olarak büyültme

en: Do not automatically maximize newly opened windows
tr: Yeni açılmış pencere, ekranı kendiliğinden kaplamasın

en: Window control placement.
tr: Pencere kontrolü yerleştirme.

en: Save the current panel layout as your own custom version
tr: Güncel panel düzenini kendi özel sürümünüz olarak kaydedin

en: Delete the currently selected panel layout
tr: Seçili panel düzenini sil

en: Open CCSM
tr: CCSM'yi aç

en: Open the Compiz configuration and settings manager
tr: Compiz yapılandırma ve ayarlar yöneticisini aç

en: Reset Compiz
tr: Compiz'i yenile

en: Reset the current Compiz configuration to factory defaults
tr: Güncel Compiz yapılandırmasını fabrika ayarlarına sıfırla

en: Select a window scaling factor.
tr: Pencere ölçeklendirme faktörü seçin.

en: Auto-detect
tr: Otomatik algıla

en: Regular
tr: Normal

en: Double the size of all windows, panels, widgets, fonts, etc. for HiDPI displays.
tr: HiDPI ekranlar için tüm pencere, panel, yazıtipi vs. boyutunu ikiye katla.

en: Open Font preferences
tr: Yazıtipi tercihlerini aç

en: Fonts
tr: Yazıtipleri

en: Open Font preferences and click Details... to fine tune the font DPI.
tr: Yazıtipi yoğunluğunu ince bir şekilde ayarlamak için Yazıtipi tercihlerini açıp Detaylara tıklayın.

en: Enable keyboard LED
tr: Klavye LED ışığını etkinleştir

en: Show keyboard LED indicators in the notifcation tray
tr: Klavye LED göstergelerini bildirim tepsisinde göster

en: Enable pull-down terminal
tr: Açılır uçbirimi etkinleştir

en: When enabled press F12 to pull down terminal
tr: Etkinleştirildiğinde, terminali indirmek için F12 tuşuna basın

en: Enable Dock
tr: Rıhtımı Etkinleştir

en: When checked the Dock will be enabled.
tr: Seçildiğinde rıhtım (yani Dock) etkinleştirilecektir.

en: Enable HUD
tr: HUD'ı etkinleştir

en: When checked the Heads-Up Display (HUD) will be enabled. Press Alt_L to search application menus.
tr: Seçildiğinde, Heads-Up Görüntülemeyi (Baş yukarı, HUD) etkinleştirir. Uygulama menülerinde arama yapmak için Alt_L tuşlarına basın.

en: Show Applications
tr: Uygulamaları Göster

en: Show Applications item in the menu bar
tr: Menü çubuğunda Uygulamalar unsurunu göster

en: Show Places
tr: Yerleri Göster

en: Show Places item in the menu bar
tr: Menü çubuğunda Yerler unsurunu göster

en: Show System
tr: Sistemi Göster

en: Show System item in the menu bar
tr: Menü çubuğunda Sistem unsurunu göster

en: Show icons on menus
tr: Menülerde simgeleri göster

en: Whether menus may display an icon next to a menu entry
tr: Menülerin bir menü unsurunun yanında bir simge görüntüleyip görüntülemeyeceği

en: Show icons on buttons
tr: Düğmelerde simgeleri göster

en: Whether buttons may display an icon in addition to the button text
tr: Düğmelerde girdilerin yanında simgelerin gösterilip gösterilmeyeceği

en: Show Input Methods menu in context menus
tr: Girdi Yöntemleri menüsünü içerik menülerinde göster

en: Whether the context menus of entries and text views should offer to change the input method
tr: Bağlam menülerinin ve metin görüntülerinin girdi yöntemini değiştirme imkânı sunup sunmayacaklarını belirler

en: Show Unicode Control Character menu in context menus
tr: Unicode Kontrol Karakter menüsünü içerik menülerinde göster

en: Whether the context menu of entries and text views should offer the insert control characters
tr: Bağlam menülerinin ve metin görüntülerinin kontrol karakteri ekleme seçeneği sunup sunmayacağını belirler

en: Style:
tr: Biçem:

en: Icon size:
tr: Simge boyutu:

en: Small
tr: Küçük

en: Large
tr: Büyük

en: The new window manager will be activated upon selection.
tr: Yeni pencere yöneticisi seçimi üzerine devreye girecektir.

en: Select a window manager.
tr: Bir pencere yöneticisi seç.

en: Select a panel layout to change the user interface.
tr: Kullanıcı arayüzünü değiştirmek için panel düzeni seç.

en: Select a panel layout.
tr: Bir panel düzeni seç.

en: Default
tr: Varsayılan

en: Set the panel icon size.
tr: Panel simge boyutunu ayarla

en: Select the icon size for panel icons.
tr: Panel simgelerini boyutlandırın

en: Set the icon size of menu items used in the panel.
tr: Panelde kullanılan simgeleri boyutlandırın

en: Select the icon size for menu items in the panel.
tr: Paneldeki menü simgelerinin boyutunu seçin

en: Text below items
tr: Metin öğelerin altında

en: Text beside items
tr: Metin öğelerin yanında

en: Icons only
tr: Sadece simgeler

en: Text only
tr: Sadece metin
