MATE Desktop Environment - en to ug translation catalogue (21 entries)

en: Right
ug: ئوڭ

en: Left
ug: سول

en: Desktop
ug: ئۈستەل ئۈستى

en: Panel
ug: تاختا

en: Windows
ug: كۆزنەكلەر

en: Appearance
ug: كۆرۈنۈش

en: Icons
ug: سىنبەلگىلەر

en: Computer
ug: كومپيۇتېر

en: Home
ug: ماكان

en: Network
ug: تور

en: Trash
ug: ئەخلەتخانا

en: Enable animations
ug: جانسىنلارنى قوزغات

en: Show Places
ug: ئورۇن كۆرسەت

en: Style:
ug: ئۇسلۇب:

en: Small
ug: كىچىك

en: Large
ug: چوڭ

en: Default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: Text below items
ug: تېكىست تۈرنىڭ ئاستىدا

en: Text beside items
ug: تېكىست تۈرنىڭ يېنىدا

en: Icons only
ug: سىنبەلگىلەرلا

en: Text only
ug: تېكىستلا
