MATE Desktop Environment - en to yi translation catalogue (12 entries)

en: Windows
yi: פֿענסטערס

en: Appearance
yi: באווייז

en: Icons
yi: בילדלעך

en: Toolbars
yi: מכשיר־װירעס

en: Computer
yi: קאָמפּיוטער‬

en: Home
yi: היים

en: Trash
yi: מיסט

en: Icon size:
yi: גרייס פֿון בילדל:

en: Small
yi: קלײן

en: Large
yi: גרױס

en: Icons only
yi: בלױז ביבלדלעך

en: Text only
yi: בלױז טעקסט
