mate-user-admin - en to bn translation catalogue (13 entries)

en: Full Name
bn: পূর্ণ নাম

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Create New User
bn: নতুন ব্যবহারকারী তৈরি করা

en: _Cancel
bn: বাতিল (_C)

en: Select
bn: নির্বাচন

en: _Open
bn: খুলুন (_O)

en: Language
bn: ভাষা

en: User ID
bn: ব্যবহারকারীর ID

en: Remove
bn: মুছে ফেলুন

en: Today
bn: আজ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Done
bn: সম্পন্ন

en: Message
bn: বার্তা
