mate-user-admin - en to ca translation catalogue (124 entries)

en: Manage user accounts
ca: Gestiona els comptes d’usuari

en: Authentication is required to change user data
ca: Cal autentificació per canviar les dades dels usuaris

en: MATE Manager
ca: Gestor de MATE

en: Managing Linux Local Users and Groups
ca: Gestió de grups i usuaris locals de Linux

en: Mate Manager is a graphical application that manages local users and groups. It can add and delete local users, change user name, user type, user language, user password, automatic login. You can view the user's login record. By working with group-service, groups of users can be managed, such as adding/removing existing groups and creating/deleting new groups.
ca: El gestor de Mate és una aplicació gràfica que gestiona els usuaris i grups locals. Aquesta aplicació pot afegir i eliminar usuaris locals, canviar el nom d’usuari, el tipus d’usuari, l’idioma de l’usuari, la contrasenya de l’usuari, l’inici de sessió automàtic. Podeu veure el registre d’inicis de sessions dels usuaris. En treballar amb el servei de grups, es poden gestionar grups d’usuaris, com ara afegir o eliminar grups existents i crear o suprimir nous grups.

en: open file
ca: obriment de fitxer

en: Create pid file failed
ca: Ha fallat la creació del fitxer del pid

en: write file
ca: escriptura de fitxer

en: write pid file failed
ca: ha fallat l'escriptura del fitxer del pid

en: open pid file failed
ca: ha fallat l'obriment del fitxer del pid

en: read file
ca: lectura de fitxer

en: read pid file failed
ca: ha fallat la lectura del fitxer del pid

en: Remove User
ca: Suprimeix l'usuari

en: You cannot delete your own account.
ca: No podeu suprimir el vostre compte.

en: Whether to remove the user's home directory
ca: Si s'ha de suprimir el directori personal de l'usuari

en: Repeat of user name.Please try another
ca: Repetició de nom d'usuari. Intenteu-ho amb un altre

en: Repeat of user home name.Please try another
ca: Repetició de nom de carpeta d'usuari. Intenteu-ho amb un altre

en: The username cannot start with a - .
ca: El nom d'usuari no pot començar amb un - .

en: The username should only consist of upper and lower case 
    letters from a-z,digits and the following characters: . - _
ca: El nom d'usuari només hauria de contenir lletres en majúscules
    i minúscules de la a fins a la z, dígits i els caràcters següents: . - _

en: This will be used to name your home folder and can't be changed
ca: Això s'utilitzarà per posar el nom a la vostra carpeta d'usuari i no es pot canviar

en: Creating User
ca: Creació de l'usuari

en: User Name
ca: Nom de l'usuari

en: Full Name
ca: Nom complet

en: Account Type
ca: Tipus de compte

note: drop-down select boxes
en: Standard
ca: Estàndard

en: Administrators
ca: Administradors

en: The passwords entered twice are different
ca: Les contrasenyes introduïdes dues vegades són diferents

en: Mixed passwords improve security
ca: Les contrasenyes mixtes milloren la seguretat

en: Password
ca: Contrasenya

note: 新建两个单选按钮
en: Set up next time
ca: Configura-la la pròxima vegada

en: Now set the password
ca: Ara establiu la contrasenya

en: generation password
ca: generació de la contrasenya

en: Confirm
ca: Confirma

en: Close
ca: Tanca

en: Create New User
ca: Crea un usuari nou

en: Create Crop File
ca: Crea un fitxer de retall

en: failed to create temporary file for image data
ca: no s'ha pogut crear un fitxer temporal per a les dades de la imatge

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: Select
ca: Selecciona

en: Load Local Picture
ca: Carrega la imatge local

en: Browse for more pictures
ca: Navega per més imatges

en: _Open
ca: _Obre

en: Local Picture
ca: Imatge local

en: Avatar list
ca: Llista d'avatars

en: There is no address to store photos
ca: No hi ha cap adreça per emmagatzemar les imatges

en: No Settings
ca: Sense ajusts

en: Language
ca: Idioma

en: Automatic logon
ca: Inici de sessió automàtic

en: Login time
ca: Hora d'inici de sessió

en: Group Manage
ca: Gestió dels grups

en: Setting Groups
ca: Establiment dels grups

en: Change Name
ca: Canvia el nom

en: Please enter a valid character
ca: Introduïu un caràcter vàlid

en: Use Enter Key to Save Modifications
ca: Utilitza la tecla Retorn per desar les modificacions

en: Repeat of group name.Please try another
ca: Repetició de nom de grup. Intenteu-ho amb un altre

en: The groupname cannot start with a - .
ca: El nom de grup no pot començar amb un - .

en: The first character of the group name needs use letter
ca: El primer caràcter del nom del grup ha de ser una lletra

en: The groupname should only consist of upper and lower case 
    letters from a-z,digits and the following characters: . - _
ca: El nom de grup només hauria de contenir lletres en majúscules
    i minúscules de la a fins a la z, dígits i els caràcters següents: . - _

en: Create New Group
ca: Crea un grup nou

en: Create New Group Failed
ca: Ha fallat la creació del grup nou

en: Remove Group
ca: Suprimeix el grup

en: Whether to remove the selected group
ca: Si s'ha de suprimir el grup seleccionat

en: Initialization group management
ca: Inicialització de la gestió de grups

en: Initialization failed, please see Group 
     Management Service Interface function
ca: La inicialització ha fallat; consulteu la funció 
    de la interfície del servei de gestió de grups

en: Failed to contact the group service
ca: No s'ha pogut contactar amb group-service

en: Please make sure that the group-service is installed and enabled.
     url: https://github.com/zhuyaliang/group-service
ca: Assegureu-vos que group-service està instal·lat i habilitat.
     url: https://github.com/zhuyaliang/group-service

en: Click the unlock button on the "swith-group" page
ca: Feu clic al botó de desbloqueig a la pàgina «canvi de grup»

en: Group Name
ca: Nom del grup

en: Group ID
ca: Id. de grup

en: New Group Name
ca: Nom del grup nou

en: Please select the user to add to the new group
ca: Seleccioneu l'usuari per afegir-lo al grup nou

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: User ID
ca: Id. d'usuari

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Group id
ca: Id. de grup

en: Create User Group
ca: Crea un grup d'usuaris

en: Create User Group Successfully,Please view the end of the switch-groups list.
ca: S'ha creat amb èxit el grup d'usuaris. Consulteu el final de la llista de canvis dels grups.

en: Switch Groups
ca: Canvis dels grups

en: Create Groups
ca: Creació de grups

en: Remove Groups
ca: Supressió de grups

en: Current User - %s
ca: Usuari actual - %s

en: This Week
ca: aquesta setmana

en: Last Week
ca: setmana passada

en: Today
ca: avui

en: Yesterday
ca: ahir

en: %b %e
ca: %e %b

en: %b %e, %Y
ca: %e %b de %Y

en: Session Ended
ca: Sessió finalitzada

en: Session Started
ca: Sessió iniciada

en: %s — Account Activity
ca: %s — Activitat del compte

en: previous
ca: anterior

en: next
ca: següent

en: Account is disable
ca: El compte està inhabilitat

en: Get User Info
ca: Obtén la informació de l'usuari

en: user count is 0
ca: el nombre d'usuaris és 0

en: More…
ca: Més...

en: No languages found
ca: No s'ha trobat cap idioma

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Done
ca: Completat

en: The passwords do not match.
ca: Les contrasenyes no coincideixen.

en: Now set up
ca: Configura-la ara

en: User Password
ca: Contrasenya de l'usuari

en: _Return
ca: _Retorn

en: Message
ca: Missatge

en: The new password needs to be different from the old one
ca: La contrasenya nova ha de ser diferent de l'anterior

en: Try changing some letters and numbers
ca: Intenteu canviar algunes lletres i números

en: Try changing the password a bit more
ca: Intenteu canviar una mica més la contrasenya

en: A password without your user name would be stronger
ca: Una contrasenya sense el vostre nom d'usuari seria més forta

en: Try to avoid using your name in the password
ca: Intenteu evitar l'ús del vostre nom a la contrasenya

en: Try to avoid some of the words included in the password
ca: Intenteu evitar algunes de les paraules incloses a la contrasenya

en: Try to avoid common words
ca: Intenteu evitar paraules comunes

en: Try to avoid reordering existing words
ca: Intenteu evitar la reordenació de paraules existents

en: Try to use more numbers
ca: Intenteu utilitzar més números

en: Try to use more uppercase letters
ca: Intenteu utilitzar més lletres en majúscules

en: Try to use more lowercase letters
ca: Intenteu utilitzar més lletres en minúscules

en: Try to use more special characters, like punctuation
ca: Intenteu utilitzar més caràcters especials, com ara signes de puntuació

en: Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation
ca: Intenteu utilitzar una barreja de lletres, números i signes de puntuació

en: Try to avoid repeating the same character
ca: Intenteu evitar la repetició del mateix caràcter

en: Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
ca: Intenteu evitar la repetició del mateix tipus de caràcter: heu de barrejar lletres, números i signes puntuació.

en: Try to avoid sequences like 1234 or abcd
ca: Intenteu evitar les seqüències com ara 1234 o abcd

en: Password length needs more than 8 characters
ca: La longitud de la contrasenya ha de tenir més de 8 caràcters

en: Some settings must be unlocked before they can be changed
ca: Alguns ajusts s'han de desbloquejar abans que es puguin canviar

en: Add User
ca: Afegeix un usuari

en: Mate User Manager
ca: Gestor d'usuaris de MATE
