mate-user-admin - en to gl translation catalogue (120 entries)

en: Manage user accounts
gl: Administrar contas de usuario

en: Authentication is required to change user data
gl: Requírese autenticación para cambiar os datos do usuario

en: MATE Manager
gl: Xestor do MATE

en: Managing Linux Local Users and Groups
gl: Xestión de usuarios e grupos locais de Linux

en: Mate Manager is a graphical application that manages local users and groups. It can add and delete local users, change user name, user type, user language, user password, automatic login. You can view the user's login record. By working with group-service, groups of users can be managed, such as adding/removing existing groups and creating/deleting new groups.
gl: O xestor do Mate é unha aplicación gráfica que xestiona usuarios e grupos locais. Pode engadir e eliminar usuarios locais, cambiar o nome do usuario, tipo de usuario, idioma do usuario, contrasinal do usuario, inicio de sesión automático. Pode ver o rexistro de inicio de sesión do usuario. Traballando con servizo de grupo, pódense xestionar grupos de usuarios, como engadir/eliminar grupos existentes e crear/eliminar novos grupos.

en: open file
gl: abrir o ficheiro

en: Create pid file failed
gl: Produciuse un fallo ao crear o ficheiro PID

en: write file
gl: escribir o ficheiro

en: write pid file failed
gl: produciuse un fallo ao escribir o ficheiro PID

en: open pid file failed
gl: produciuse un fallo ao abrir o ficheiro PID

en: read file
gl: ler o ficheiro

en: read pid file failed
gl: Produciuse un fallo ao ler o ficheiro PID

en: Remove User
gl: Retirar o usuario

en: You cannot delete your own account.
gl: Vostede non pode eliminar a súa propia conta.

en: Whether to remove the user's home directory
gl: Se se debe retirar o directorio persoal do usuario

en: Repeat of user name.Please try another
gl: Repítese o nome de usuario, tenteo con outro

en: Repeat of user home name.Please try another
gl: Repítese o nome do cartafol persoal de usuario, tenteo con outro

en: The username cannot start with a - .
gl: O nome de usuario non pode comezar cun - .

en: The username should only consist of upper and lower case 
    letters from a-z,digits and the following characters: . - _
gl: O nome de usuario debe consistir só en maiúsculas e minúsculas
    letras da a-z, díxitos e os seguintes caracteres: . - _

en: This will be used to name your home folder and can't be changed
gl: Empregarase para nomear o seu cartafol persoal e non se pode cambiar

en: Creating User
gl: Creación de usuarios

en: User Name
gl: Nome do usuario

en: Full Name
gl: Nome completo

en: Account Type
gl: Tipo de conta

note: drop-down select boxes
en: Standard
gl: Estándar

en: Administrators
gl: Administradores

en: The passwords entered twice are different
gl: Os contrasinais introducidos dúas veces son diferentes

en: Password
gl: Contrasinal

note: 新建两个单选按钮
en: Set up next time
gl: Estabelecela a próxima vez

en: Now set the password
gl: Estabelecer agora o contrasinal

en: generation password
gl: xeración do contrasinal

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Close
gl: Pechar

en: Create New User
gl: Crear un novo usuario

en: Create Crop File
gl: Crear un ficheiro de recorte

en: failed to create temporary file for image data
gl: Produciuse un fallo ao crear un ficheiro temporal para os datos da imaxe

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: Select
gl: Seleccionar

en: Load Local Picture
gl: Cargar a imaxe local

en: Browse for more pictures
gl: Navegar para buscar máis imaxes

en: _Open
gl: _Abrir

en: Local Picture
gl: Imaxe local

en: Avatar list
gl: Lista de avatares

en: There is no address to store photos
gl: Non hai enderezo para almacenar fotos

en: No Settings
gl: Sen axustes

en: Language
gl: Idioma

en: Automatic logon
gl: Acceso automático

en: Login time
gl: Hora de acceso

en: Group Manage
gl: Xestión do grupo

en: Setting Groups
gl: Axustes dos grupos

en: Change Name
gl: Cambiar o nome

en: Please enter a valid character
gl: Introduza un carácter válido

en: Use Enter Key to Save Modifications
gl: Empregue a tecla Intro para gardar as modificacións

en: Repeat of group name.Please try another
gl: Repítese o nome de grupo, tenteo con outro

en: The groupname cannot start with a - .
gl: O nome de grupo non pode comezar cun - .

en: The first character of the group name needs use letter
gl: O primeiro carácter do nome de grupo debe ser unha letra

en: The groupname should only consist of upper and lower case 
    letters from a-z,digits and the following characters: . - _
gl: O nome de grupo debe consistir só en maiúsculas e minúsculas
    letras da a-z, díxitos e os seguintes caracteres: . - _

en: Create New Group
gl: Crear un novo grupo

en: Create New Group Failed
gl: Produciuse un fallo ao crear un novo grupo

en: Remove Group
gl: Retirar grupo

en: Whether to remove the selected group
gl: Se se debe retirar o o grupo seleccionado

en: Initialization group management
gl: Inicialización da xestión de grupos

en: Initialization failed, please see Group 
     Management Service Interface function
gl: Produciuse un fallo coa inicialización. Consulte a
    función Interface do servizo de xestión de grupos

en: Failed to contact the group service
gl: Produciuse un fallo ao contactar co servizo de grupo

en: Please make sure that the group-service is installed and enabled.
     url: https://github.com/zhuyaliang/group-service
gl: Asegúrese de que o servizo de grupo está instalado e activado.
    url: https://github.com/zhuyaliang/group-service

en: Click the unlock button on the "swith-group" page
gl: Prema no botón de desbloqueo na páxina de «cambio de grupo»

en: Group Name
gl: Nome do grupo

en: Group ID
gl: ID do grupo

en: New Group Name
gl: Novo nome do grupo

en: Please select the user to add to the new group
gl: Seleccione un usuario para engadilo ao novo grupo

en: Username
gl: Nome de usuario

en: User ID
gl: ID de usuario

en: Remove
gl: Retirar

en: Create User Group
gl: Crear un grupo de usuarios

en: Create User Group Successfully,Please view the end of the switch-groups list.
gl: Crear satisfactoriamente un grupo de usuarios. Vexa o final da lista de cambios de grupos.

en: Switch Groups
gl: Cambiar de grupos

en: Create Groups
gl: Crear grupos

en: Remove Groups
gl: Retirar grupos

en: Current User - %s
gl: Usuario actual - %s

en: This Week
gl: Esta semana

en: Last Week
gl: A semana pasada

en: Today
gl: Hoxe

en: Yesterday
gl: Onte

en: %b %e
gl: %e de %b

en: %b %e, %Y
gl: %e de %b de %Y

en: Session Ended
gl: Sesión rematada

en: Session Started
gl: Sesión iniciada

en: %s — Account Activity
gl: %s — Actividade da conta

en: previous
gl: anterior

en: next
gl: seguinte

en: Account is disable
gl: A conta está desactivada.

en: Get User Info
gl: Obter información do usuario

en: user count is 0
gl: o número de usuarios é 0

en: More…
gl: Máis…

en: No languages found
gl: Non se atopou ningún idioma

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Done
gl: Feito

en: Now set up
gl: Estabelecela agora

en: User Password
gl: Contrasinal do usuario

en: _Return
gl: _Retorno

en: Message
gl: Mensaxe

en: The new password needs to be different from the old one
gl: O novo contrasinal debe ser diferente do anterior

en: Try changing some letters and numbers
gl: Tente cambiar algunhas letras e números

en: Try changing the password a bit more
gl: Tente cambiar un pouco máis o contrasinal

en: A password without your user name would be stronger
gl: Un contrasinal sen o seu nome de usuario sería máis forte

en: Try to avoid using your name in the password
gl: Tente evitar o uso de seu nome no contrasinal

en: Try to avoid some of the words included in the password
gl: Tente evitar algunhas das palabras incluídas no contrasinal

en: Try to avoid common words
gl: Tente evitar palabras comúns

en: Try to avoid reordering existing words
gl: Tente evitar a reordenación das palabras existentes

en: Try to use more numbers
gl: Tente empregar máis números

en: Try to use more uppercase letters
gl: Tente empregar máis letras maiúsculas

en: Try to use more lowercase letters
gl: Tente empregar máis letras minúsculas

en: Try to use more special characters, like punctuation
gl: Tente empregar máis caracteres especiais, como os signos de puntuación

en: Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation
gl: Tente empregar unha mestura de letras, números e signos de puntuación

en: Try to avoid repeating the same character
gl: Tente evitar a repetición do mesmo carácter

en: Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
gl: Tente evitar a repetición do mesmo tipo de carácter: necesita mesturar letras, números e signos de puntuación.

en: Try to avoid sequences like 1234 or abcd
gl: Tente evitar secuencias como 1234 ou abcd

en: Password length needs more than 8 characters
gl: O contrasinal deberá ter unha lonxitude de máis de 8 caracteres

en: Add User
gl: Engadir un usuario

en: Mate User Manager
gl: Xestión de usuarios do Mate
