mate-user-admin - en to mr translation catalogue (15 entries)

en: Full Name
mr: पूर्ण नाव

note: drop-down select boxes
en: Standard
mr: मानक

en: Password
mr: गुप्तशब्द

en: Confirm
mr: पुष्टी करा

en: Close
mr: बंद करा

en: Create New User
mr: नविन वापरकर्ता बनवा

en: _Cancel
mr: रद्द करा(_C)

en: Select
mr: निवडा

en: _Open
mr: उघडा (_O)

en: Language
mr: भाषा

en: User ID
mr: वापरकर्ता ID

en: Remove
mr: काढून टाका

en: Today
mr: आज

en: Cancel
mr: रद्द करा

en: Message
mr: संदेश
