mate-user-admin - en to ms translation catalogue (124 entries)

en: Manage user accounts
ms: Urus akaun pengguna

en: Authentication is required to change user data
ms: Pengesahihan diperlukan untuk mengubah data pengguna

en: MATE Manager
ms: Pengurus MATE

en: Managing Linux Local Users and Groups
ms: Mengurus Pengguna dan Kumpulan Setempat Linux

en: Mate Manager is a graphical application that manages local users and groups. It can add and delete local users, change user name, user type, user language, user password, automatic login. You can view the user's login record. By working with group-service, groups of users can be managed, such as adding/removing existing groups and creating/deleting new groups.
ms: Pengurus Mate ialah aplikasi bergrafik yang dapat mengurus pengguna setempat dan kumpulan. Ia boleh menambah dan memadam pengguna setempat, ubah nama pengguna, jenis pengguna, bahasa pengguna, kata laluan pengguna, dan daftar masuk automatik. Anda boleh melihat rekod daftar masuk pengguna. Dengan mengendalikan group-service, kumpulan pengguna boleh diuruskan, seperti menambah/membuang kumpulan sedia ada dan mencipta/memadam kumpulan baharu.

en: open file
ms: buka fail

en: Create pid file failed
ms: Penciptaan fail pid gagal

en: write file
ms: tulis fail

en: write pid file failed
ms: Penulisan fail pid gagal

en: open pid file failed
ms: Pembukaan fail pid gagal

en: read file
ms: baca fail

en: read pid file failed
ms: Pembacaan fail pid gagal

en: Remove User
ms: Buang Pengguna

en: You cannot delete your own account.
ms: Anda tidak boleh memadam akaun anda sendiri.

en: user is still logged in
ms: pengguna masih mendaftar masuk

en: Remove '%s' user
ms: Buang pengguna '%s'

en: Whether to remove the user's home directory
ms: Sama ada hendak membuang direktori rumah pengguna

en: Repeat of user name.Please try another
ms: Ulang nama pengguna. Cuba sekali lagi

en: Repeat of user home name.Please try another
ms: Ulang nama rumah pengguna. Cuba sekali lagi

en: The username cannot start with a - .
ms: Nama pengguna tidak boleh bermula dengan tanda -.

en: The username should only consist of upper and lower case 
    letters from a-z,digits and the following characters: . - _
ms: Nama pengguna mesti mengandungi huruf besar dan kecil
    dari a-z, angka dan aksara berikut: . - _

en: This will be used to name your home folder and can't be changed
ms: Ia akan digunakan untuk menamakan folder rumah anda dan tidak boleh diubah

en: Creating User
ms: Mencipta Pengguna

en: User Name
ms: Nama Pengguna

en: Full Name
ms: Nama Penuh

en: Account Type
ms: Jenis Akaun

note: drop-down select boxes
en: Standard
ms: Piawai

en: Administrators
ms: Pentadbir

en: The passwords entered twice are different
ms: Kata laluan yang dimasukkan sebanyak dua kali adalah berlainan

en: Mixed passwords improve security
ms: Kata laluan bercampur dapat menambah baik keselamatan

en: Password
ms: Kata laluan

note: 新建两个单选按钮
en: Set up next time
ms: Tetapkan waktu berikutnya

en: Now set the password
ms: Sekarang tetapkan kata laluan

en: generation password
ms: penjanaan kata laluan

en: Confirm
ms: Sahkan

en: Close
ms: Tutup

en: Create New User
ms: Cipta Pengguna Baru

en: Create Crop File
ms: Cipta Fail Keratan

en: failed to create temporary file for image data
ms: gagal mencipta fail sementara untuk data imej

en: _Cancel
ms: _Batal

en: Select
ms: Pilih

en: Load Local Picture
ms: Muat Gambar Setempat

en: Browse for more pictures
ms: Layar lagi gambar

en: _Open
ms: _Buka

en: Local Picture
ms: Gambar Setempat

en: Avatar list
ms: Senarai Avatar

en: There is no address to store photos
ms: Tiada alamat boleh digunakan untuk menyimpan foto

en: No Settings
ms: Tiada Tetapan

en: Language
ms: Bahasa

en: Automatic logon
ms: Daftar masuk automatik

en: Login time
ms: Masa daftar masuk

en: Group Manage
ms: Urus Berkumpulan

en: Setting Groups
ms: Menetapkan Kumpulan

en: Change Name
ms: Ubah Nama

en: Please enter a valid character
ms: Sila masukkan satu aksara yang sah

en: Use Enter Key to Save Modifications
ms: Guna Kekunci Enter untuk Menyimpan Pengubahsuaian

en: Repeat of group name.Please try another
ms: Ulangan nama kumpulan. Cuba sekali lagi

en: The groupname cannot start with a - .
ms: Nama kumpulan tidak boleh bermula dengan tanda -.

en: The first character of the group name needs use letter
ms: Aksara pertama bagi nama kumpulan mesti menggunakan abjad

en: The groupname should only consist of upper and lower case 
    letters from a-z,digits and the following characters: . - _
ms: Nama kumpulan mesti mengandungi huruf besar dan kecil
    dari a-z, angka dan aksara berikut: . - _

en: Create New Group
ms: Cipta Kumpulan Baharu

en: Create New Group Failed
ms: Penciptaan Kumpulan Baharu Gagal

en: Remove Group
ms: Buang Kumpulan

en: Whether to remove the selected group
ms: Sama ada hendak membuang kumpulan terpilih

en: Initialization group management
ms: Pengawalan pengurusan kumpulan

en: Initialization failed, please see Group 
     Management Service Interface function
ms: Pengawalan gagal, sila rujuk fungsi
    Antaramuka Perkhidmatan Pengurusan Kumpulan

en: Failed to contact the group service
ms: Gagal menghubungi perkhidmatan kumpulan

en: Please make sure that the group-service is installed and enabled.
     url: https://github.com/zhuyaliang/group-service
ms: Sila pastikan group-service telah dipasang dan dibenarkan.
     url: https://github.com/zhuyaliang/group-service

en: Click the unlock button on the "swith-group" page
ms: Klik butang nyahkunci pada halaman "switch-group"

en: Group Name
ms: Nama Kumpulan

en: Group ID
ms: ID Kumpulan

en: New Group Name
ms: Nama Kumpulan Baharu

en: Please select the user to add to the new group
ms: Sila pilih pengguna untuk ditambah masuk ke dalam kumpulan baharu

en: Username
ms: Nama Pengguna

en: User ID
ms: ID Pengguna

en: Remove
ms: Buang

en: Group id
ms: Id kumpulan

en: Create User Group
ms: Cipta Kumpulan Pengguna

en: Create User Group Successfully,Please view the end of the switch-groups list.
ms: Berjaya mencipta Kumpulan Pengguna. Sila lihat di bahagian terbawah senarai swith-group.

en: Switch Groups
ms: Tukar Kumpulan

en: Create Groups
ms: Cipta Kumpulan

en: Remove Groups
ms: Buang Kumpulan

en: Current User - %s
ms: Pengguna Semasa - %s

en: This Week
ms: Minggu Ini

en: Last Week
ms: Minggu Lepas

en: Today
ms: Hari Ini

en: Yesterday
ms: Semalam

en: Session Ended
ms: Sesi Tamat

en: Session Started
ms: Sesi Bermula

en: %s — Account Activity
ms: %s — Aktiviti Akaun

en: previous
ms: terdahulu

en: next
ms: berikutnya

en: Account is disable
ms: Akaun dilumpuhkan

en: Get User Info
ms: Dapatkan Maklumat Pengguna

en: user count is 0
ms: kiraan pengguna ialah 0

en: More…
ms: Lagi...

en: No languages found
ms: Tiada bahasa ditemui

en: Cancel
ms: Batal

en: Done
ms: Selesai

en: The passwords do not match.
ms: Kata laluan tidak sepadan.

en: Now set up
ms: Kini ditetapkan

en: User Password
ms: Kata Laluan Pengguna

en: _Return
ms: _Kembali

en: Message
ms: Mesej

en: The new password needs to be different from the old one
ms: Kata laluan baharu perlu berbeza dengan yang lama

en: Try changing some letters and numbers
ms: Cuba ubah beberapa abjad dan angka

en: Try changing the password a bit more
ms: Cuba ubah kata laluan sekali lagi

en: A password without your user name would be stronger
ms: Satu kata laluan tanpa ada nama pengguna anda adalah lebih kuat

en: Try to avoid using your name in the password
ms: Cuba hindari penggunaan nama pengguna di dalam kata laluan

en: Try to avoid some of the words included in the password
ms: Cuba hindari beberapa perkataan yang ada di dalam kata laluan

en: Try to avoid common words
ms: Cuba hindari perkataan-perkataan yang umum digunakan

en: Try to avoid reordering existing words
ms: Cuba hindari menyusun semula perkataan sedia ada

en: Try to use more numbers
ms: Cuba masukkan lagi banyak nombor

en: Try to use more uppercase letters
ms: Cuba gandingkan dengan beberapa abjad berhuruf besar

en: Try to use more lowercase letters
ms: Cuba gandingkan dengan beberapa abjad berhuruf kecil

en: Try to use more special characters, like punctuation
ms: Cuba gandingkan dengan akasara khas, seperti tanda baca

en: Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation
ms: Cuba gabungkan dengan abjad, angka dan tanda baca

en: Try to avoid repeating the same character
ms: Cuba hindari mengulangi aksara yang sama

en: Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
ms: Cuba hindari mengulangi jenis aksara yang sama: anda perlu gabungkan dengan abjad, angka dan tanda baca.

en: Try to avoid sequences like 1234 or abcd
ms: Cuba hindari jujukan seperti 1234 atau abcd

en: Password length needs more than 8 characters
ms: Panjang kata laluan perlu melebihi 8 aksara

en: Some settings must be unlocked before they can be changed
ms: Beberapa tetapan mesti dibuka kunci sebelum ia boleh diubah

en: Add User
ms: Tambah Pengguna

en: Mate User Manager
ms: Pengurus Pengguna Mate
