mate-user-admin - en to sv translation catalogue (49 entries)

en: Manage user accounts
sv: Hantera användarkonton

en: open file
sv: öppna fil

en: write file
sv: skriv fil

en: read file
sv: läs fil

en: Remove User
sv: Ta bort användare

en: Remove '%s' user
sv: Ta bort '%s' användare

en: User Name
sv: Användarnamn

en: Full Name
sv: Fullständigt namn

en: Account Type
sv: Konto typ

en: Administrators
sv: Administratörer

en: Password
sv: Lösenord

en: Confirm
sv: Bekräfta

en: Close
sv: Stäng

en: Create New User
sv: Skapa ny användare

en: Create Crop File
sv: Skapa Crop fil

en: _Cancel
sv: _Avbryt

en: Select
sv: Markera

en: Load Local Picture
sv: Ladda lokal bild

en: Browse for more pictures
sv: Bläddra efter mer bilder

en: _Open
sv: _Öppna

en: Language
sv: Språk

en: Automatic logon
sv: Automatisk inloggning

en: Change Name
sv: Ändra namn

en: Create New Group
sv: Skapa ny grupp

en: Remove Group
sv: Ta bort grupp

en: Group Name
sv: Gruppnamn

en: Group ID
sv: Grupp ID

en: New Group Name
sv: Nytt Gruppnamn

en: Username
sv: Användarnamn

en: User ID
sv: Användar-id

en: Remove
sv: Ta bort

en: Group id
sv: Grupp ID

en: Switch Groups
sv: Ändra grupper

en: Create Groups
sv: Skapa grupper

en: Remove Groups
sv: Ta bort grupper

en: Last Week
sv: Förra veckan

en: Today
sv: Idag

en: Yesterday
sv: Igår

en: previous
sv: föregående

en: next
sv: nästa

en: More…
sv: Mer…

en: No languages found
sv: Inga språk hittades

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Done
sv: Färdig

en: The passwords do not match.
sv: Lösenorden stämmer inte överens

en: User Password
sv: Användarlösenord

en: _Return
sv: _Enter

en: Message
sv: Meddelande

en: Add User
sv: Lägg till användare
