mate-user-admin - en to ar translation catalogue (56 entries)

en: Manage user accounts
ar: إدارة حسابات المستخدم

en: MATE Manager
ar: مدير ماتي

en: open file
ar: فتح مِلف

en: Remove User
ar: حذف المستخدم

en: You cannot delete your own account.
ar: لا تستطع حذف حسابك.

en: The username cannot start with a - .
ar: اسم المستخدم لا يبدأ ب -.

en: Creating User
ar: إنشاء مستخدم

en: User Name
ar: اسم المستخدم

en: Full Name
ar: الاسم بالكامل

en: Account Type
ar: نوع الحساب

note: drop-down select boxes
en: Standard
ar: قياسي

en: The passwords entered twice are different
ar: كلمتا المرور المدخلتان مختلفتين

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Confirm
ar: تأكيد

en: Close
ar: إغلاق

en: Create New User
ar: أنشئ مستخدما جديدا

en: _Cancel
ar: أل_غ

en: Select
ar: اختر

en: Load Local Picture
ar: تحميل الصور المحلية

en: Browse for more pictures
ar: تصفح لمزيد من الصور

en: _Open
ar: ا_فتح

en: Language
ar: اللغة

en: Login time
ar: وقت الدخول

en: Group Manage
ar: مدير المجموعة

en: Setting Groups
ar: إعدادات المجموعات

en: Change Name
ar: تغيير الاسم

en: The groupname cannot start with a - .
ar: اسم المجموعة لا يبدأ ب -.

en: Create New Group
ar: إنشاء مجموعة جديدة

en: Create New Group Failed
ar: فشل إنشاء مجموعة جديدة

en: Remove Group
ar: حذف مجموعة

en: Group Name
ar: اسم المجموعة

en: New Group Name
ar: اسم المجموعة الجديد

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: User ID
ar: معرّف المستخدم

en: Remove
ar: احذف

en: Switch Groups
ar: تبديل/تغيير المجموعات

en: Create Groups
ar: إنشاء مجموعات

en: Remove Groups
ar: حذف المجموعات

en: This Week
ar: هذا الأسبوع

en: Last Week
ar: الأسبوع الماضي

en: Today
ar: اليوم

en: Yesterday
ar: أمس

en: previous
ar: السابق

en: next
ar: التالي

en: Account is disable
ar: الحساب غير متوفر

en: More…
ar: أكثر...

en: No languages found
ar: اللغة غير موجودة

en: Cancel
ar: ألغ

en: Done
ar: تم

en: User Password
ar: كلمة المرور

en: Message
ar: رسالة

en: Try changing some letters and numbers
ar: حاول تغيير بعض الحروف والأرقام

en: Try changing the password a bit more
ar: حاول  تغيير كلمة المرور

en: Try to use more numbers
ar: حاول استخدام أرقام أكثر

en: Add User
ar: إضافة مستخدم

en: Mate User Manager
ar: مدير المستخدم ماتي
