mate-user-admin - en to nb translation catalogue (124 entries)

en: Manage user accounts
nb: Administrer brukerkontoer

en: Authentication is required to change user data
nb: Identitetsbekreftelse trengs for å endre brukerdata

en: MATE Manager
nb: MATE Brukerbehandler

en: Managing Linux Local Users and Groups
nb: Behandle lokale Linux-brukere og -grupper

en: Mate Manager is a graphical application that manages local users and groups. It can add and delete local users, change user name, user type, user language, user password, automatic login. You can view the user's login record. By working with group-service, groups of users can be managed, such as adding/removing existing groups and creating/deleting new groups.
nb: MATE Brukerbehandler er et grafisk program som behandler lokale brukere og grupper. Det kan legge til og fjerne lokale brukere, endre brukernavn, brukertype, brukerspråk, brukerpassord og automatisk innlogging. Det kan vise brukerens innloggingshistorikk. MATE Brukerbehandler kan også legge til og fjerne brukere fra eksisterende grupper, og legge til og slette grupper.

en: open file
nb: åpne fil

en: Create pid file failed
nb: Klarte ikke opprette pid-fil

en: write file
nb: skriv fil

en: write pid file failed
nb: klarte ikke skrive pid-fil

en: open pid file failed
nb: klarte ikke åpne pid-fil

en: read file
nb: les fil

en: read pid file failed
nb: klarte ikke lese pid-fil

en: Remove User
nb:  Fjern bruker

en: You cannot delete your own account.
nb: Du kan ikke slette din egen konto.

en: user is still logged in
nb: bruker er fortsatt innlogget

en: Remove '%s' user
nb: Fjern '%s'-bruker

en: Whether to remove the user's home directory
nb: Hvorvidt brukerens hjemmemappe skal fjernes

en: Repeat of user name.Please try another
nb: Brukernavnet er allerede i bruk. Velg et annet.

en: Repeat of user home name.Please try another
nb: Brukermappen er allerede i bruk. Velg en annen.

en: The username cannot start with a - .
nb: Brukernavnet kan ikke starte med en - .

en: The username should only consist of upper and lower case 
    letters from a-z,digits and the following characters: . - _
nb: Brukernavnet kan kun bestå av små og store bokstaver (A-Z),
    tall og følgende tegn: . - _ (punktum, bindestrek, understrek).

en: This will be used to name your home folder and can't be changed
nb: Dette vil brukes til å navngi hjemmemappen din og kan ikke endres

en: Creating User
nb: Oppretter bruker

en: User Name
nb: Brukernavn

en: Full Name
nb: Fullt navn

en: Account Type
nb: Kontotype

note: drop-down select boxes
en: Standard
nb: Forvalg

en: Administrators
nb: Administratorer

en: The passwords entered twice are different
nb: Passordene er forskjellige

en: Mixed passwords improve security
nb: Blandede passord øker sikkerheten

en: Password
nb: Passord

note: 新建两个单选按钮
en: Set up next time
nb: Lag neste gang

en: Now set the password
nb: Lag passordet nå

en: generation password
nb: generert passord

en: Confirm
nb: Bekreft

en: Close
nb: Lukk

en: Create New User
nb: Lag ny bruker

en: Create Crop File
nb: Opprette beskåret bilde

en: failed to create temporary file for image data
nb: klarte ikke opprette midlertidig bildefil

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: Select
nb: Velg

en: Load Local Picture
nb: Last inn lokalt bilde

en: Browse for more pictures
nb: Bla etter flere bilder

en: _Open
nb: _Åpne

en: Local Picture
nb: Lokalt bilde

en: Avatar list
nb: Liste med profilbilder

en: There is no address to store photos
nb: Mangler adressen der bildene lagres

en: No Settings
nb: Ingen innstillinger

en: Language
nb: Språk

en: Automatic logon
nb: Automatisk innlogging

en: Login time
nb: Innloggingstid

en: Group Manage
nb: Behandle grupper

en: Setting Groups
nb: Sett opp grupper

en: Change Name
nb: Endre navn

en: Please enter a valid character
nb: Oppgi et gyldig tegn

en: Use Enter Key to Save Modifications
nb: Trykk Enter for å lagre endringene

en: Repeat of group name.Please try another
nb: Gruppenavnet er allerede i bruk. Velg et annet.

en: The groupname cannot start with a - .
nb: Gruppenavnet kan ikke starte med - .

en: The first character of the group name needs use letter
nb: Det første tegnet i gruppenavnet må være en bokstav

en: The groupname should only consist of upper and lower case 
    letters from a-z,digits and the following characters: . - _
nb: Gruppenavnet kan kun bestå av små og store bokstaver (A-Z),
    tall og følgende tegn: . - _ (punktum, bindestrek, understrek).

en: Create New Group
nb: Opprett ny gruppe

en: Create New Group Failed
nb: Klarte ikke opprette ny gruppe

en: Remove Group
nb: Fjern gruppe

en: Whether to remove the selected group
nb: Hvorvidt den valgte gruppa skal fjernes

en: Initialization group management
nb: Sett i gang gruppebehandling

en: Initialization failed, please see Group 
     Management Service Interface function
nb: Klarte ikke sette i gang, jamfør
    gruppebehandlingens grensesnittfunksjon

en: Failed to contact the group service
nb: Klarte ikke kontakte «group-service»

en: Please make sure that the group-service is installed and enabled.
     url: https://github.com/zhuyaliang/group-service
nb: Sørg for at «group-service» er installert og slått på.
    Adresse: https://github.com/zhuyaliang/group-service

en: Click the unlock button on the "swith-group" page
nb: Velg «lås opp»-knappen på gruppesiden

en: Group Name
nb: Gruppenavn

en: Group ID
nb: Gruppe-ID

en: New Group Name
nb: Nytt gruppenavn

en: Please select the user to add to the new group
nb: Velg brukeren som skal legges til den nye gruppa

en: Username
nb: Brukernavn

en: User ID
nb: Bruker-ID

en: Remove
nb: Fjern

en: Group id
nb: Gruppe-ID

en: Create User Group
nb: Opprett brukergruppe

en: Create User Group Successfully,Please view the end of the switch-groups list.
nb: Gruppa ble opprettet, jamfør slutten av gruppelista.

en: Switch Groups
nb: Bytt grupper

en: Create Groups
nb: Opprett grupper

en: Remove Groups
nb: Fjern grupper

en: Current User - %s
nb: Nåværende bruker – %s

en: This Week
nb: Denne uka

en: Last Week
nb: Forrige uke

en: Today
nb: I dag

en: Yesterday
nb: I går

en: Session Ended
nb: Økt avsluttet

en: Session Started
nb: Økt startet

en: %s — Account Activity
nb: %s — kontoaktivitet

en: previous
nb: forrige

en: next
nb: neste

en: Account is disable
nb: Kontoen er deaktivert

en: Get User Info
nb: Hent brukerinformasjon

en: user count is 0
nb: antall brukere er 0

en: More…
nb: Mer …

en: No languages found
nb:  Fant ingen språk

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Done
nb: Ferdig

en: The passwords do not match.
nb: Passordene er ikke like.

en: Now set up
nb: Sett opp nå

en: User Password
nb: Bruker passord

en: _Return
nb: _Gå tilbake

en: Message
nb: Beskjed

en: The new password needs to be different from the old one
nb: Det nye passordet må være forskjellig fra det gamle

en: Try changing some letters and numbers
nb: Prøv å endre noen bokstaver og tall

en: Try changing the password a bit more
nb: Prøv å endre passordet bare litt til

en: A password without your user name would be stronger
nb: Fjern brukernavnet fra passordet for å gjøre det sterkere

en: Try to avoid using your name in the password
nb: Unngå å bruke navnet ditt i passordet

en: Try to avoid some of the words included in the password
nb: Prøv å unngå noen av ordene i passordet

en: Try to avoid common words
nb: Unngå noen vanlige ord

en: Try to avoid reordering existing words
nb: Unngå å stokke om eksisterende ord

en: Try to use more numbers
nb: Bruk flere tall

en: Try to use more uppercase letters
nb: Bruk flere store bokstaver

en: Try to use more lowercase letters
nb: Bruk flere små bokstaver

en: Try to use more special characters, like punctuation
nb: Bruk flere spesialtegn, f.eks. punktum, komma, parenteser …

en: Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation
nb: Bruk en blanding av bokstaver, tall og andre tegn

en: Try to avoid repeating the same character
nb: Unngå å gjenta samme tegn

en: Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
nb: Unngå å gjenta samme type tegn. Du bør blande bokstaver, tall og andre tegn.

en: Try to avoid sequences like 1234 or abcd
nb: Unngå rekkefølger som 1234 eller abcd

en: Password length needs more than 8 characters
nb: Passordet må være lengre enn 8 tegn

en: Some settings must be unlocked before they can be changed
nb: Noen innstillinger må låses opp før de kan endres

en: Add User
nb: Legg til bruker

en: Mate User Manager
nb: MATE Brukerbehandler
