MATE Desktop Environment - en to es_CO translation catalogue (41 entries)

note: (itstool) path: para/ulink
en: link
es_CO: enlace

note: (itstool) path: section/titleabbrev (itstool) path: section/title
en: Buttons
es_CO: Botones

note: (itstool) path: entry/para
en: Description
es_CO: Descripción

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Desktop
es_CO: Escritorio

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Sound
es_CO: Sonido

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Window Management
es_CO: Administrador de ventanas

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Accessibility
es_CO: Accesibilidad

note: (itstool) path: sect1/title
en: Look and Feel
es_CO: Visualización y Comportamiento

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Colors
es_CO: Colores

note: (itstool) path: sect2/title
en: Screensaver Preferences
es_CO: Preferencias del protector de pantalla

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Screensaver
es_CO: Protector de pantalla

note: (itstool) path: sect1/title
en: Internet and Network
es_CO: Internet y Redes

note: (itstool) path: sect1/title
en: System
es_CO: Sistema

note: (itstool) path: entry/para
en: Pattern
es_CO: Patrón

note: (itstool) path: entry/para (itstool) path: varlistentry/term
en: Name
es_CO: Nombre

note: (itstool) path: entry/para (itstool) path: varlistentry/term
en: Type
es_CO: Tipo

note: (itstool) path: entry/para (itstool) path: varlistentry/term
en: Location
es_CO: Ubicación

note: (itstool) path: entry/para
en: MIME Type
es_CO: Tipo MIME

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Owner
es_CO: Dueño

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Group
es_CO: Grupo

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Others
es_CO: Otros

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: read
es_CO: lectura

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: write
es_CO: escritura

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: None
es_CO: Ninguno

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Read-only
es_CO: Solo lectura

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Read and write
es_CO: Lectura y escritura

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: List files only
es_CO: Solo listar archivos

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Access files
es_CO: Acceder a archivos

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Create and delete files
es_CO: Crear y borrar archivos

note: (itstool) path: entry/para
en: Information
es_CO: Información

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: File Manager
es_CO: Administrador de archivos

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Maximize the window
es_CO: Maximiza la ventana

note: (itstool) path: section/title
en: Applications
es_CO: Aplicaciones

note: (itstool) path: section/title
en: Open Location
es_CO: Abrir Ubicación

note: (itstool) path: section/title
en: Panel Properties
es_CO: Propiedades del Panel

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Command
es_CO: Comando

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Comment
es_CO: Comentario

note: (itstool) path: section/title
en: Preferences
es_CO: Preferencias

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Command Line
es_CO: Línea de comandos

note: (itstool) path: section/title
en: Edit Bookmarks
es_CO: Editar los marcadores

note: (itstool) path: para/application
en: Volume Control
es_CO: Control de volumen
