MATE Desktop Environment - en to ku translation catalogue (59 entries)

note: (itstool) path: para/ulink
en: link
ku: girêdan

note: (itstool) path: section/titleabbrev
en: Actions
ku: Çalakî

note: (itstool) path: entry/para
en: Action
ku: Çalakî

note: (itstool) path: sect1/title
en: Personal
ku: Takekesî

note: (itstool) path: entry/para
en: Description
ku: Daxuyanî

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Desktop
ku: Sermêze

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Sound
ku: Deng

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Window Management
ku: Rêvebirina Paceyan

note: (itstool) path: sect2/title
en: Preferred Applications
ku: Sepanên ku Têne Tercîhkirin

note: (itstool) path: sect1/title
en: Look and Feel
ku: Dîtin û Hestkirin

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Controls
ku: Kontrolkirin

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Colors
ku: Reng

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Icons
ku: Îkon

note: (itstool) path: sect2/title
en: Screensaver Preferences
ku: Vebijêrkên Dîmenderparêzê

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Screensaver
ku: Dîmenderparêz

note: (itstool) path: sect1/title
en: Internet and Network
ku: Înternet û Tor

note: (itstool) path: sect2/title
en: Network Settings
ku: Mîhengên Toreyê

note: (itstool) path: sect2/title
en: Network Proxy Preferences
ku: Tercîhên Cîgirê Toreyê

note: (itstool) path: sect1/title
en: Hardware
ku: Hişkalav

note: (itstool) path: sect2/title (itstool) path: sect3/title (itstool) path: table/title
en: Keyboard Preferences
ku: Tercîhên Klavyeyê

note: (itstool) path: sect2/title
en: Mouse Preferences
ku: Vebijêrkên mikşê

note: (itstool) path: sect1/title
en: System
ku: Pergal

note: (itstool) path: entry/para
en: Pattern
ku: Desen

note: (itstool) path: entry/para (itstool) path: varlistentry/term
en: Name
ku: Nav

note: (itstool) path: entry/para (itstool) path: varlistentry/term
en: Type
ku: Cure

note: (itstool) path: entry/para (itstool) path: varlistentry/term
en: Location
ku: Cih

note: (itstool) path: entry/para
en: MIME Type
ku: Cureyê MIME

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Owner
ku: Xwedî

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Group
ku: Kom

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Others
ku: Yên din

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: read
ku: xwendin

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: write
ku: nivîsîn

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: None
ku: Tune

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Read-only
ku: Tenê tê xwendin

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Read and write
ku: Xwendin û nivîsîn

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: List files only
ku: Tenê pelan rêz dike

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Access files
ku: Gihiştina Peran

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Create and delete files
ku: Pelan ava bike û jê bibe

note: (itstool) path: entry/para
en: Information
ku: Agahî

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: File Manager
ku: Rêveberiya Pelan

note: (itstool) path: section/title
en: Applications
ku: Sepan

note: (itstool) path: section/title
en: Open Location
ku: Cihî veke

note: (itstool) path: section/title
en: Top Edge Panel
ku: Panela Qeraxa Jor

note: (itstool) path: section/title
en: Bottom Edge Panel
ku: Panela kenarê jêr

note: (itstool) path: section/title
en: Panel Properties
ku: Taybetiyên Panelê

note: (itstool) path: entry/para
en: Key
ku: Mifte

note: (itstool) path: section/title
en: Launcher Properties
ku: Taybetmendiyên destpêkerê

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Application
ku: Sepan

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Application in Terminal
ku: Sepana di Termînalê de

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Command
ku: Ferman

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Comment
ku: Şîrove

note: (itstool) path: section/title
en: Show Desktop Button
ku: Bişkoja sermasê bide xuyakirin

note: (itstool) path: section/title
en: Menu Bar
ku: Darikê pêşekê

note: (itstool) path: section/title
en: Window List
ku: Lîsteya paceyan

note: (itstool) path: section/title
en: Preferences
ku: Vebijêrk

note: (itstool) path: varlistentry/term
en: Command Line
ku: Rêzika Fermanê

note: (itstool) path: section/title
en: Interface
ku: Navrû

note: (itstool) path: section/title
en: Edit Bookmarks
ku: Bijareyan Biguherîne

note: (itstool) path: para/application
en: Volume Control
ku: Kontrolkirina Deng
