mate-user-share 1.25.0 - en to am translation catalogue (45 entries)

en: Personal File Sharing Preferences
am: የ ግል ፋይል ማካፈያ ምርጫዎች

en: _Close
am: _መዝጊያ

en: _Help
am: _እርዳታ

en: <b>Share Files over the Network</b>
am: <b>በ ኔትዎርክ ውስጥ ፋይሎች ማካፈያ</b>

en: _Share public files on network
am: በ ኔትዎርክ ውስጥ የ ሕዝብ ፋይሎች ማካፈያ

en: _Password:
am: የ _መግቢያ ቃል:

en: _Require password:
am: የ _መግቢያ ቃል ያስፈልጋል:

en: <b>Share Files over Bluetooth</b>
am: <b>በ ብሉቱዝ ውስጥ ፋይሎች ማካፈያ</b>

en: Share public files over _Bluetooth
am: በ _ብሉቱዝ ውስጥ የ ሕዝብ ፋይሎች ማካፈያ

en: Allo_w remote devices to delete files
am: የ ሩቅ አካል ፋይሎች እንዲያጠፋ መፍቀ_ጃ

en: Require re_mote devices to bond with this computer
am: የ ሩ_ቅ አካል ማጣመር ያስፈልጋል ከዚህ ኮምፒዩተር ጋር

en: <b>Receive Files over Bluetooth</b>
am: <b>ፋይሎች በ ብሉቱዝ መቀበያ</b>

en: Receive files in _Downloads folder over Bluetooth
am: በ ብሉቱዝ ፋይሎች መቀበያ በ _ወረዱ ፎልደር ውስጥ

en: _Accept files:
am: ፋይሎች _መቀበያ:

en: _Notify about received files
am: _አስታውቀኝ ስለ ተቀበልኩት ፋይሎች

en: User Share
am: የ ተጠቃሚ ማካፈያ

en: Integrates with user-share
am: ከ ተጠቃሚ-መካፈያ ጋር ማዋሀጃ

en: Personal File Sharing
am: የግል ፋይል ማካፈያ

en: Preferences for sharing of files
am: ፋይሎች ለ ማካፈል ምርጫዎች

en: Personal File Sharing obexftp
am: የ ግል ፋይል ማካፈያ obexftp

en: Launch Personal File Sharing if enabled
am: የ ግል ፋይል ማካፈያ ከ ተቻለ ማስጀመሪያ

en: Personal File Sharing obexpush
am: የ ግል ፋይል ማካፈያ obexpush

en: Personal File Sharing webdav
am: የ ግል ፋይል ማካፈያ webdav

en: Preferences
am: ምርጫዎች

en: Launch Personal File Sharing Preferences
am: የ ግል ፋይል ማካፈያ ምርጫዎችን ማስጀመሪያ

en: Unable to launch the Personal File Sharing preferences
am: የ ግል ፋይል ማካፈያ ምርጫዎችን ማስጀመር አልተቻለም

en: May be used to share or receive files
am: ለ ማካፈል እና ለ መቀበል ምናልባት መጠቀም ይቻላል

en: May be shared over the network or Bluetooth
am: ለ ማካፈል በ ኔትዎርክ ወይንም በ ብሉቱዝ በኩል መጠቀም ይቻላል

en: May be shared over the network
am: ለ ማካፈል በ ኔትዎርክ በኩል መጠቀም ይቻላል

en: May be used to receive files over Bluetooth
am: ለ ማካፈል ፋይሎች በ ብሉቱዝ በኩል መጠቀም ይቻላል

en: No reason
am: ምክንያት የለም

en: Could not display the help contents.
am: የእርዳታ ይዞታዎችን ማሳየት አልተቻለም

en: Could not build interface.
am: ገጽታ መገንባት አልተቻለም

en: Never
am: በፍጹም

en: When writing files
am: ፋይሎች በሚጻፉ ጊዜ

en: Always
am: ሁልጊዜ

en: Only for set up devices
am: አካሎችን ለ ማዘጋጃ ብቻ

en: Ask
am: ጠይቀኝ

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
am: %s's የሕዝብ ፋይሎች

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
am: %s's የሕዝብ ፋይሎች በ %s

note: Translators: %s is the name of the filename received
en: You received "%s" via Bluetooth
am: እርስዎ ተቀብለዋል "%s" በ ብሉቱዝ

en: You received a file
am: እርስዎ ፋይል ተቀብለዋል

en: Open File
am: ፋይል መክፈቻ

en: Reveal File
am: ፋይል ማሳያ

en: File reception complete
am: የ ፋይሉ ሂደት ተጠናቋል
